Šofér si nechal nabourat Teslu. Zachránil tak život jinému řidiči

Obětovali byste svoje vlastní auto, abyste zachránili život jinému řidiči? Majitel Tesly Model S to na německé dálnici udělal. Jeho hrdinského činu si povšimnul i samotný zakladatel Tesly Elon Musk.

Majitel Tesly zachránil řidiče Passatu na dálnici.
Zdroj: Facebook/Feuerwehr Munchen

Na dálnici poblíž Mnichova, povšiml si jednačtyřicetiletý řidič Tesly zjevně neřízeného Passatu. Volkswagen kličkoval mezi pruhy a několikrát vrazil do svodidel. Když najel blíže, uvědomil si, že řidič je za volantem v bezvědomí a začal proto jednat.

Najel před Passata, srovnal rychlost a když do něj Volkswagen zezadu mírně vrazil, začal obě auta zpomalovat až do zastavení. Jak se posléze ukázalo, sedmačtyřicetiletý řidič za volantem Volkswagenu měl mrtvici.

Čtěte také: Slepé úhly kamionu. Kdy se řidiči schová celé auto?

Kdyby se majitel Tesly nezachoval tak, jak se zachoval, mohla celá situace skončit tragicky. Passat mohl třeba sjet ze silnice a vybourat se, nebo by jeho řidič bez pomoci zemřel na mrtvici. Takhle byl však bezpečně zastaven a přivolaní záchranáři mu poskytli pomoc.

Na obou autech vznikla jen relativně malá škoda, údajně v přepočtu asi 270 tisíc korun dohromady, a celého incidentu si všiml i zakladatel Tesly Elon Musk. Ten na svém Twitteru slíbil, že Teslu onoho zachránce značka bezplatně opraví a uhradí všechny další náklady.

Hrdinské gesto ocenil i šéf Tesly Elon Musk.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×