Obrázky z Los Angeles ukazují, že i kolona umí být krásná. Když v ní nejste

Stejně jako tradičně každý rok, zažily i letos Spojené státy americké dopravní kolaps spojený s Dnem díkůvzdání. A stejně jako tradičně každý rok, vydaly se zpravodajské helikoptéry monitorovat ucpanou dopravu, aby vytvořily svým způsobem úžasně krásné záběry.

Světelná podívaná vytvořená kolonou v LA.
Zdroj: Twitter/ABC News

Totálně ucpaná mnohoproudá dálnice 405, tvořící jednu z nejzásadnějších dopravních tepen v Los Angeles, nabízí v době před jedním z nejdůležitějších amerických svátků až pozoruhodně hezkou světelnou show.

Kromě pečeného krocana k večeři totiž ke Dni díkůvzdání patří také trávení času se svými nejbližšími, takže se ve středu večer velká část obyvatel USA rozjela za svými rodinami a přáteli.

Jak se oba proudy bílých a červených světel pomalu posouvají proti sobě a jen tu a tam vybíhá rameno sjezdu (samozřejmě taky ucpané), působí dálnice jako opravdová tepna, natahující se skrz obrovské město. Jisté každopádně je, že se hezký pohled naskýtá pouze při pohledu z helikoptéry, když na dálnici nemusíte být. Těm tisícům lidí tam dole se žádný fascinující pohled rozhodně nenabízel.

Tak či tak můžeme být rádi, že u nás v Česku se žádná dálnice takhle šíleně neucpe. I když je tedy pravda, že D1 k tomu má občas dost nakročeno.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×