PŘEHLEDNĚ: Se kterými auty jsou majitelé nejspokojenější? Jak dopadly škodovky?

Organizace J.D. Power zveřejňuje pravidelné průzkumy, které ukazují, jak jsou majitelé spokojení se svými vozy. V letošním roce už ukázala takové výzkumy tři. A nutno podoktnout, že některé značky byste na vrcholu žebříčků asi nečekali.

Škoda Rapid.
Zdroj: Škoda

Německo

Málokdo by to čekal, ale na německém trhu nenadejte na prvních místech průzkumu žádnou domácí značku. První místo si odnáší korejská Kia s 99 poruchami na 100 aut, které kryje záda Hyundai s výsledkem 105 PP100. Dále pokračují jako nejlepší značky Toyota, Mitsubishi a na pátém místě Škoda.  

I v Německu se každým rokem zhoršuje průměrná "spolehlivost" vozů, kde současně vychází 151 poruch na 100 aut, kdežto minulý rok byl tento údaj na čísle 127 PP100. Drtivá většina německých značek se pak umisťuje pod tímto průměrem.

Opět se nakonec ukazuje, že největší počet problémů způsobují moderní technologie, jejichž počet se v autech prémiových značek stále zvyšuje a nyní se dostávají i do levnějších vozů. Meziročně narostl i počet poruch na motoru a převodovce.

Na konci žebříčku skončil zase Fiat, kterému s 228 PP100 předchází trochu překvapivě domácí BMW. Mnichovská značka si odnesla skóre 205 PP100.

Výsledky průzkumu spolehlivosti vozů J.D. Power za rok 2017 v Německu.

V rámci jednotlivých modelů automobilek si odnesla nejlepší hodnocení Kia Sportage v kategorii kompaktních SUV. Nejlepším malým autem byla ohodnocena Toyota Yaris a ve střední třídě pak kraloval Opel Insignia. Kompletní výsledky jsou níže.

Výsledky průzkumu J.D. Power v rámci jednotlivých modelů na Německém trhu.

PŘEDCHOZÍ
3/3
DALŠÍ
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×