Unikátní Ford Fiesta ST je na prodej. Tenhle kousek je jediný na světě. Proč?

I zdánlivě normální ostrý hatchback od Fordu může být vzácnější než kdejaký supersport. Důkazem nechť je tato Fiesta ST z roku 2015, která si svou unikátnost zajišťuje jedinou věcí. Takto zbarvené „estéčko“ je totiž pouze jedno na světě.

Ford Fiesta ST ve speciálním odstínu Liquid Blue.
Zdroj: bringatrailer.com

Za příplatkové odstíny laku si dnes u automobilek můžete značně připlatit, ale ve většině případů to opravdu stojí za to. Na americkém aukčním portálu Bring A Tailer se ovšem nyní objevila starší Fiesta ST v odstínu, který byste v oficiálních brožurách tohoto modelu hledali marně.

Modrý odstín Liquid Blue je totiž v nabídce vyhrazen striktně pro Ford GT. Na malou Fiestu se pak tato barva dostala pouze v rámci premiéry tohoto supersportu na detroitském autosalonu v roce 2015.

Všechny sportovní modely včetně Fiesty ST tam byly tehdy oděny právě v Liquid Blue, což některé zájemce přinejmenším zklamalo, když zjistili, že tato barva je určena pouze pro Ford GT.

Cena ostré Fiesty v tomto unikátním odstínu se zatím vyšplhala na v přepočtu asi 397 tisíc korun. Navíc jsou zde i černobíle zbarvené kožené Recaro sedačky, které v seznamu příplatků také normálně nenajdete.

Že jde o výstavní auto, se kterým poté jezdil krátkou chvíli možná jen někdo z automobilky, dokazuje i nízký počet najetých kilometrů – pouze 1169 km. Bohužel výstavní život už mu uštědřil i pár škrábanců. Kdyby vás to zajímalo, záruka platí ještě do února příštího roku.

Motorově je u této Fiesty ST vše při starém a pod kapotou ji pracuje standardní 1,6litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 182 koní (134 kW) pracující s šestistupňovou manuální skříní.

Speciální odstín karoserie a jinak zbarvené sedačky se možná nezdají jako něco extra, ale ona jedinečnost na celém širém světě, ta už má svou váhu. Pokud si tedy na tyto pocity potrpíte.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×