Unikátní Ford Fiesta ST je na prodej. Tenhle kousek je jediný na světě. Proč?

I zdánlivě normální ostrý hatchback od Fordu může být vzácnější než kdejaký supersport. Důkazem nechť je tato Fiesta ST z roku 2015, která si svou unikátnost zajišťuje jedinou věcí. Takto zbarvené „estéčko“ je totiž pouze jedno na světě.

Ford Fiesta ST ve speciálním odstínu Liquid Blue.
Zdroj: bringatrailer.com

Za příplatkové odstíny laku si dnes u automobilek můžete značně připlatit, ale ve většině případů to opravdu stojí za to. Na americkém aukčním portálu Bring A Tailer se ovšem nyní objevila starší Fiesta ST v odstínu, který byste v oficiálních brožurách tohoto modelu hledali marně.

Modrý odstín Liquid Blue je totiž v nabídce vyhrazen striktně pro Ford GT. Na malou Fiestu se pak tato barva dostala pouze v rámci premiéry tohoto supersportu na detroitském autosalonu v roce 2015.

Všechny sportovní modely včetně Fiesty ST tam byly tehdy oděny právě v Liquid Blue, což některé zájemce přinejmenším zklamalo, když zjistili, že tato barva je určena pouze pro Ford GT.

Cena ostré Fiesty v tomto unikátním odstínu se zatím vyšplhala na v přepočtu asi 397 tisíc korun. Navíc jsou zde i černobíle zbarvené kožené Recaro sedačky, které v seznamu příplatků také normálně nenajdete.

Že jde o výstavní auto, se kterým poté jezdil krátkou chvíli možná jen někdo z automobilky, dokazuje i nízký počet najetých kilometrů – pouze 1169 km. Bohužel výstavní život už mu uštědřil i pár škrábanců. Kdyby vás to zajímalo, záruka platí ještě do února příštího roku.

Motorově je u této Fiesty ST vše při starém a pod kapotou ji pracuje standardní 1,6litrový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 182 koní (134 kW) pracující s šestistupňovou manuální skříní.

Speciální odstín karoserie a jinak zbarvené sedačky se možná nezdají jako něco extra, ale ona jedinečnost na celém širém světě, ta už má svou váhu. Pokud si tedy na tyto pocity potrpíte.

Tisíce aut na internetu
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×