Tohle jsou nejpřehlíženější ojetiny v ČR. Některé překvapí, je mezi nimi i Škoda

Při výběru ojetiny se lidé kromě rozumu, faktů a ověřených informací rozhodují velkou mírou i jistými "pocity" nebo vztahem k určitému modelu či automobilce. Proto jsou některé vozy více přehlíženy, ačkoliv ve skutečnosti nejsou vůbec špatné. Koukli jsme se na největší „outsidery“ loňského roku.

Nejpřehlíženější ojetiny roku 2017.
Zdroj: Automix

Chevrolet Lacetti  (2004 – 2010)

Chevrolet Lacetti.

Levný sedan velikosti Volkswagenu Golf či Opelu Astra se sice nemůže konkurenci rovnat kvalitou zpracování interiéru, nicméně jde o velmi prosté a jednoduché auto se solidní spolehlivostí. Někdo může vidět nevýhodu v ukončeném oficiálním zastoupení značky Chevrolet v Evropě. Pravdou ovšem je, že náhradních dílů je k dispozici stále dostatek a za málo peněz. Lacetti se totiž pro některé východoevropské a asijské trhy vyrábí dodnes.

Škoda Superb 1.6 TDI (2010 – 2015)

Škoda Superb Combi.

Superb s naftovou motorizací 1.6 TDI (105 k/77 kW) zůstává stále ve stínu svého předchůdce s motorem 1.9 TDI. Novější motor sice poskytuje stejný výkon, točivý moment v širokém rozsahu otáček a spotřebu kolem pěti litrů na 100 km, výhodou je i kultivovanější a tišší chod, přesto o něj lidé nestojí. Raději v této generaci sáhnou po výkonnějším motoru 2.0 TDI (140 k/103 kW), který nabízí mnohem lepší dynamiku a při lehké noze i stejnou spotřebu. O praktičnosti a schopnostech Superbu je pak zbytečné psát, velkou škodovkou nic nezkazíte.

Suzuki Swift (2005 – dodnes)

Suzuki Swift.

Swift je vydařeným malým autem, které se plně vyrovná konkurenci v podobě Škody Fabia, Fordu Fiesta nebo třeba Hyundaie i20. Hezky se řídí, je docela praktický, úsporný a spolehlivý. Potenciální kupci ale mají obavy hlavně z nedostatečné servisní sítě značky Suzuki. Obecné přehlížení Swiftu jej ale dělá skvělou koupí za málo peněz, a to i v případě ostřejší verze Swift Sport.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×