Levné, spolehlivé a hezké. Hledá se ojeté auto pro začátečníka, co vybrat?

Vybrat vůz pro čerstvého řidiče s "mokrými" papíry není jednoduché, takové auto totiž často musí splňovat několik důležitých požadavků, které se občas skoro až vylučují. Přesto jsme vybrali několik konkrétních ojetin, které se podle nás pro začínající šoféry hodí.

Honda Civic.
Zdroj: Honda

Praktická volba: Opel Astra Caravan

Opel Astra.

Pokud víte, že bude vaše začínající řidičská kariéra zahrnovat hodně převážení nákladů, přišel čas na koupi kombíku rozumné velikosti. My jsme vybrali Opel Astru generace H v kombi provedení Caravan. Jedná se o vcelku spolehlivý vůz, pod jehož kapotou lze nalézt mimo jiné velmi dobrou benzínovou osmnáctistovku, o maximálním výkonu 140 koní (103 kW). Při koupi pozor hlavně na palubní elektroniku, která může po letech zlobit.

Další varianty:
Pokud se vám však Astra nezdá, stále se můžete porozhlédnout mezi konkurenty. Slušnou službu odvede například Volkswagen Golf Variant páté generace, Ford Focus Combi nebo stálice českých silnic Škoda Octavia.

Sportovní volba: Mazda MX-5

Mazda MX-5.

Mezi automobilovými nadšenci se občas říká, že je Miata odpovědí na všechny otázky ohledně aut. Sáhnete-li po druhé generaci nejoblíbenějšího roadsteru planety, dostanete skvěle jezdící a hezky vypadající auto s otevřenou střechou, které vás umí naučit řídit. A navíc vás přátelsky uvede do světa zadokolek. MX-5 je obecně velmi spolehlivá - a to jak ve slabší verzi se šestnáctistovkou, tak i s osmnáctistovkou. Dejte si však pozor na auta, se kterými se „prasilo“ a také na velmi častou korozi.

Další varianty:
I mezi sporťáky pro začátečníky by se však dalo nalézt vícero variant. Pokud jste na nižším rozpočtu, můžete zkusit sehnat třeba zajímavý, ale dnes již pomalu mizející Ford Puma. Je-li váš rozpočet vyšší, porozhlédněte se naopak po dražším Fordu Focus ST170 ze stejné stáje. Svou službu odvede třeba i Seat Ibiza FR.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×