PŘEHLED: Válí se vám miliony bokem? Tohle jsou nejdražší auta na prodej v Česku

Když pro vás peníze nejsou problém, i u nás najdete na prodej vzácná auta za pořádné sumy. Našli jsme deset nejdražších aut, která si takzvaně „hned z fleku“ můžete koupit. Všechna jsou za cenu luxusního domu.

Lamborghini Murciélago SV.
Zdroj: AR Cars

Pojďme si ale nejdřív stanovit pravidla našeho žebříčku. Vůbec nejdražšími vozy nabízeným k prodeji v Česku jsou momentálně asi LaFerrari Aperta za nějakých 126 milionů korun a Bugatti Chiron za přibližně 90 milionů, oba exkluzivní modely jsou však pouze nabídkou českého prodejce a reálně jsou vozy u majitelů v zahraničí.

Podobné inzeráty jsme tak ignorovali a zaměřili se pouze na auta, která stojí fyzicky na našem území a během pár hodin byste v nich mohli odjet domů. Když máte tolik peněz v ruce, přece nebudete čekat… Stejně tak jsme vypustili vozy, u nichž je předpokládaná cena jistě astronomická, ale dozvíte se ji až na vyžádání.

Proto se do seznamu nedostal například Koenigsegg Agera, který je už několik let na prodej v Ostravě. V roce 2014 si za něj prodejce žádal 26,5 milionu korun, nyní uvádí cenu na dotaz. Berte to s nadsázkou, ale přece je před koupí vozu lepší vědět, pro jaký obnos si máte skočit do banky.

Desítku nejdražších vozů na prodej v České republice najdete v galerii. Většinu vozů pak lehce najdete na inzertním portálu TipCars.com.

(Edit 19. 10. 2017 – Trh s exkluzivními vozy je nevyzpytatelný, a proto se v ČR nedlouho po zveřejnění našeho žebříčku objevily na prodej ještě dražší vozy. Informativnost článku tak nyní prosím berte s dávkou retrospektivy.) 

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×