Volkswagen potvrdil ostrý up! GTI. Bude mít 115 koní a přijede už příští rok

O malém městském hatchbacku s párem koní navíc a logem GTI se mluvilo už dlouho. A rychlý up! opravdu bude, dočkat se ho máme už celkem brzy.

Volkswagen Up! GTI.
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen přichystal koncept up! GTI velice příhodně na tuningový sraz všech milovníků upravených koncernových aut, který se každoročně koná u rakouského jezera Wörthersee.

Přesné informace o typu motorizace si Volkswagen zatím nechává pro sebe, každopádně by ale mělo jít o standardní přeplňovaný litrový tříválec, s nímž si inženýři trochu pohráli.

Čtěte také: Prozkoumali jsme novou Škodu Karoq. Jaká je naživo? A budou i další verze?

Oficiálně zmiňované hodnoty výkonu jsou tedy 115 koní (84 kW) a 230 Nm točivého momentu. Tedy o 25 koní a 70 Nm více než u standardní nejvýkonnější varianty.

S hmotností jen 997 kg tak má být up! GTI schopný akcelerovat z nuly na 100 km/h za 8,8 vteřiny, což je o vteřinu rychleji než u normální verze. Maximální rychlost je pak vyšší o přibližně 10 km/h, činí 196 km/h.

Volkswagen k těmto číslům nakonec dodává, že jsou velice podobná jako u první generace Golfu GTI z roku 1975.

Čtěte také: Fiat představil nástupce modelu Punto. Jmenuje se Argo a má jeden obří háček

Uvnitř i navenek pak up! prošel klasickou stylingovou GTI procedurou. Na karoserii tak nechybí třeba sportovní pruhy, černě lakované detaily a samozřejmě ikonické červené linky na přední masce a víku kufru. Zbytek podtrhují nová sedmnáctipalcová kola a lehce snížený podvozek.

Interiér dostal ve stylu GTI sedačky s kostkovaným čalouněním, sportovní volant a také speciálně zbarvenou palubní desku.

Přestože si rychlý up! zatím drží status konceptu, Volkswagen již stačil oznámit, že prvních sériových kusů bychom se mohli dočkat na začátku příštího roku.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×