Volkswagen potvrdil ostrý up! GTI. Bude mít 115 koní a přijede už příští rok

O malém městském hatchbacku s párem koní navíc a logem GTI se mluvilo už dlouho. A rychlý up! opravdu bude, dočkat se ho máme už celkem brzy.

Volkswagen Up! GTI.
Zdroj: Volkswagen

Volkswagen přichystal koncept up! GTI velice příhodně na tuningový sraz všech milovníků upravených koncernových aut, který se každoročně koná u rakouského jezera Wörthersee.

Přesné informace o typu motorizace si Volkswagen zatím nechává pro sebe, každopádně by ale mělo jít o standardní přeplňovaný litrový tříválec, s nímž si inženýři trochu pohráli.

Čtěte také: Prozkoumali jsme novou Škodu Karoq. Jaká je naživo? A budou i další verze?

Oficiálně zmiňované hodnoty výkonu jsou tedy 115 koní (84 kW) a 230 Nm točivého momentu. Tedy o 25 koní a 70 Nm více než u standardní nejvýkonnější varianty.

S hmotností jen 997 kg tak má být up! GTI schopný akcelerovat z nuly na 100 km/h za 8,8 vteřiny, což je o vteřinu rychleji než u normální verze. Maximální rychlost je pak vyšší o přibližně 10 km/h, činí 196 km/h.

Volkswagen k těmto číslům nakonec dodává, že jsou velice podobná jako u první generace Golfu GTI z roku 1975.

Čtěte také: Fiat představil nástupce modelu Punto. Jmenuje se Argo a má jeden obří háček

Uvnitř i navenek pak up! prošel klasickou stylingovou GTI procedurou. Na karoserii tak nechybí třeba sportovní pruhy, černě lakované detaily a samozřejmě ikonické červené linky na přední masce a víku kufru. Zbytek podtrhují nová sedmnáctipalcová kola a lehce snížený podvozek.

Interiér dostal ve stylu GTI sedačky s kostkovaným čalouněním, sportovní volant a také speciálně zbarvenou palubní desku.

Přestože si rychlý up! zatím drží status konceptu, Volkswagen již stačil oznámit, že prvních sériových kusů bychom se mohli dočkat na začátku příštího roku.

Tisíce aut na internetu
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×