VIDEO: Toyota vytvořila auto podle legendární hračky

Autíčka na dálkové ovládání byla velkou součástí dětství mnohých z nás. Toyota se nyní rozhodla poctít jedno z nejslavnějších RC aut replikou současného modelu v reálné velkosti. Bohužel, na dálkové ovládání tento výtvor není.

Toyota Hilux Bruiser.
Zdroj: Toyota

Toyota Hilux Bruiser na dálkové ovládání od firmy Tamiya byla v 80. letech jakousi legendou mezi fanoušky rádiem řízených autíček. Všichni nadšenci můžou nyní zatlačit nostalgickou slzu, protože na scénu přichází současná a reálná Toyota Hilux, kterou automobilka upravila do identické podoby dálkově ovládaného protějšku.

Již sám o sobě ikonický pick-up Hilux tak dostal hlavně modrobílé zbarvení Bruiser, zvýšený podvozek, 35palcové terénní pneumatiky, bíle lakovaný nárazník a boční rám.

Toyota se rozhodla replikovat malou hračku tak důkladně, že vzadu za kabinou sídlí falešný ON/OFF spínač, karoserie je na oko upevněna tradičními svorkami a samozřejmě nechybí dlouhá anténa.

Reálný Hilux ovšem není vybaven supermoderním systémem dálkového ovládání, jako to udělal nedávno třeba Nissan, ale stále je určen pro klasického řidiče z masa a kostí.

Schopnosti vozu v terénu pak byly vylepšeny nejen většími koly a zvýšeným podvozkem, ale také diferenciálem s novým převodem. Motorově zůstalo vše v normálu a Hilux pohání čtyřválcový diesel o výkonu 150 koní (112 kW) spojený s šestistupňovou manuální převodovkou.

Pro fandy je bohužel zklamáním, že Toyota vyrobila pouze jeden kus této speciální verze a bude ho využívat hlavně na propagačních akcích. Do prodeje se tak unikátní Hilux nepodívá.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×