VIDEO: Divoký Challenger Demon bude znít brutálně. Poslechněte si ho

Dodge nás už delší dobu po kouscích láká na svůj nejvýkonnější muscle car. Nyní předvádí, jak bude divoký Challenger SRT Demon znít.

Teaser na Dodge Challenger SRT Demon.
Zdroj: youtube.com

Nejprve ale menší shrnutí. Dodge se u chystaného Challengeru SRT Demon opravdu utrhl ze řetězu. Po již velmi výkonném Hellcatu má přijít v podstatě speciál na sprinty s výkonem přes 800 koní (558 kW). Stále však s klasickou silniční homologací.

Taktéž má ve srovnání s Hellcatem zhubnout skoro 100 kg hmotnosti, jelikož pozbyde části zvukové izolace, dostane velmi jednoduchý audio systém se dvěma reproduktory a uvnitř bude pouze místo pro řidiče.

Čtěte také: Challenger Demon bude monstrum s jedinou sedačkou a tlustým zadkem

Ještě před oficiální premiérou na dubnovém autosalonu v New Yorku nám teď Dodge zkracuje čekání dalším lákadlem, tentokrát ukazuje Demona při klasickém sprintu na čtvrt míle.

Podle automobilky má v krátkém klipu Demon svým unikátním zvukem představovat i vyspělý systém kontroly startu. Dodge zmiňuje, že podobný systém je zcela poprvé použit na produkčním voze.

Zjednodušeně řečeno umožňuje, aby se do kompresoru dostalo o mnoho více vzduchu, díky uzavření obtokového ventilu. Tím se před startem navýší otáčky kompresoru a systém zároveň pozmění tok paliva a čas zapalování. Při rozjezdu je nakonec zabráněno protočení kol pro ten nejčistší možný start.

Přečtěte si: Žádný překlep, za tohoto Brouka chce majitel opravdu 13 milionů. Proč?

U příležitosti zveřejnění videa pak Dodge umožňuje fanouškům, aby si zvuk Demona stáhli na službě iTunes jako vyzvánění na mobil.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×