VIDEO: Chiron upaluje brutálně. Takové zrychlení na 350 km/h jste ještě neviděli

Na internetu se začínají konečně objevovat první recenze nového Bugatti Chiron. A protože jde o nejrychlejší sériově vyráběné auto planety, nechybějí ani videa, která ukazují jeho skutečné schopnosti.

26.3.2017 Jan Zajíc
Bugatti Chiron na 351 km/h zrychluje neuvěřitelně.
Zdroj: YouTube/DriveTribe

A zdá se, že Bugatti při slibování brutálního jízdního projevu nepřehánělo. Způsob, jakým tenhle stroj upaluje, je neuvěřitelný.

Samozřejmě, když má auto čtyřmi turbodmychadly přeplňovaný osmilitrový šestnáctiválec o výkonu 1500 koní (1103 kW), dá se očekávat, že bude rychlé. Pohled na ručičku digitálního tachometru, která pospíchá "nahoru" a skoro nestíhá schopnosti vozu, je přesto ohromující. 

Čtěte také: Bugatti Chiron prý zvládne zrychlit na 400 km/h a zastavit pod minutu

Kolega z projektu DriveTribe se například podělil o zrychlení z klidu na 350 km/h. Ještě než se podíváte na video, dovolte nám prozradit několik čísel.

S dvoustovkou se ručička potká už za 7 sekund, s 300 za 14 vteřin a 350 km/h jede za nějakých 20 sekund. A zdá se, že by Chiron ochotně jel ještě mnohem dál. Autor videa navíc přiznává, že neměl ideální podmínky a Bugatti umí zrychlit ještě svižněji.

Redaktor z DriveTribe ale nebyl jediný, kdo měl možnost si Chiron vyzkoušet. Prohlédněte si i další videa související s brutální akcelerací toho 1500koňového monstra.

Nepřehlédněte: Bugatti začíná s dodávkami úchvatného Chironu. Prohlédněte si první kusy

26.3.2017 Jan Zajíc
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×