Takhle bude vypadat nová Corvette ZR1. Očekává se výkon až 750 koní

Ještě před oficiální premiérou se na veřejnost dostaly první fotky nejostřejší verze Chevroletu Corvette. Nová ZR1 přinese rozsáhlé úpravy aerodynamiky, ale hlavně osmiválec o předpokládaném výkonu 750 koní.

Uniklé fotky Chevroletu Corvette ZR1 z magazínu Car and Driver.
Zdroj: CorvetteBlogger.com/Car and Driver

Zcela první pohled na nezamaskovanou Corvette ZR1 přinesl server CorvetteBlogger.com, který zveřejnil údajnou obálku a další materiály z ještě nepublikovaného čísla amerického magazínu Car and Driver.

Hlavní změnou vůči standardní verzi Corvette Stingray a taky dosavadně nejvýkonnější verzi Z06 je na první pohled rozsáhle upravený zevnějšek. Vidíme tak nový přední nárazník s karbonovým splitterem, upravenou kapotu s ještě většími prolisy a zvýšenou středovou částí s výdechy, karbonovou střechu, rozměrné zadní křídlo a částečně lze vidět i nová kola.   

Další zatím nepotvrzené informace uvádějí, že pod kapotou se pravděpodobně ukáže modifikovaný 6,2litrový osmiválec s přeplňováním kompresorem a výkonem 750 koní (552 kW). V nabídce bude podle všeho na výběr z osmistupňové automatické či sedmistupňové manuální převodovky.

Rozdíly vůči verzi Z06 mají pokračovat i na podvozku, který sice nepřinese žádné zásadní nové díly, ale bude spíše jen nově naladěn. Pro ideální brzdnou sílu se na ZR1 objeví také volitelné karbon keramické brzdy.

Zde podrobnosti o výkonu a schopnostech novinky končí. Více se máme dozvědět už 12. listopadu, přesněji den před otevřením autosalonu v Dubaji, kde se prý nová ZR1 ukáže poprvé naživo. Produkce by pak měla započít asi tři měsíce poté, co bude model vystaven na autosalonu v Los Angeles na začátku prosince.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×