Supersport či luxusní kupé. Prohlédněte si škodovky, které asi nikdy nevzniknou

Nejbližší budoucnost automobilky Škoda je poměrně jasná. Český výrobce se chce soustředit hlavně na vozy typu SUV a plánuje také výraznou ofenzivu na poli elektrifikovaných automobilů. My se ale tentokrát necháme unést fantazií a podíváme se na vozy, které škodovka v blízké budoucnosti vyrábět určitě nebude. Ale můžeme si je alespoň představit.

Fantazii se meze nekladou, a proto ani odvážné návrhy supersportovních či přímo hypersportovních Škodovek nesmí chybět. Koukáte se na návrh Škody GT v silniční i závodní podobě od designéra Juana Méndeze.
Zdroj: Juan Méndez

Líbilo by se vám například, kdyby logo Škody nosil nějaký sporťák? To možná úplně vyloučené není, nedávno se totiž objevily informace, že česká automobilka zvažuje výrobu elektromobilu se sportovními tvary, ale že bychom se dočkali nekompromisního sportovního vozu, asi můžeme vyloučit.

A o supersportu či dokonce hyperautu to platí dvojnásob. Přesto v galerii najdete ilustrace několika šikovných grafiků, kteří si podobné auto s okřídleným šípem ve znaku vysnili a dokázali jej vytvořit alespoň ve virtuální podobě.

Ale nemusíme mířit tak vysoko, vděčným tématem je také velké kupé s jedním párem dveří, které by mohlo vzniknout třeba na základě povedeného Superbu. I vize podobného vozu najdete v galerii, stejně jako třeba kabriolety, pick-upy či ostré RS verze modelů, u nichž se se sportovními variantami ve skutečnosti nepočítá.

Zajímavostí může bát také Fabia Sedan, tedy virtuální nástupce nepříliš oblíbené karosářské verze první generace Fabie.

Na představy škodovek, které (zřejmě) nikdy nevzniknou, se můžete podívat v přiložené galerii. V popiscích pak najdete více podrobností.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×