Subaru představuje BRZ tS a WRX STI Type RA. Jako limitované série

Po několika dnech netrpělivého čekání Subaru konečně naplno ukázalo ostřejší verze svých dvou sporovních modelů. Nadšence do japonské značky ale možná zklame fakt, že jde o limitovanou sérii, která se možná vůbec nedostane do Evropy.

Subaru BRZ tS.
Zdroj: Subaru

Nejprve zde máme model WRX STI Type RA, který nabídne sportovnější pocit z jízdy díky nižší hmotnosti, upravenému podvozku a vyladěném motoru.

Auto dostalo střechu z karbonových vláken, rozměrné zadní karbonové křídlo, lehká kovaná kola o rozměru devatenácti palců od firmy BBS a z kufru zmizela rezerva.

Čtěte také: VIDEO: Mercedes-AMG srovnává starý a nový závoďák. Ten nový vždy nevyhraje

Podvozek se pyšní lepšími tlumiči Bilstein, upraven byl stabilizační systém VDC a efektivnějšímu zastavení mají pomoci šestipístkové Brembo brzdy s vrtanými kotouči.

Plochý 2,5litrový čtyřválec byl vyladěn na 310 koní (228 kW), a to díky novému sání, výfukovému systému, přeprogramované řídící jednotce a odolnějším pístům. Zkrácen pak byl třetí stupeň šestistupňové převodovky, která dostala i novou řadičku.

Čtěte také: Znovuzrození dakarské legendy: Tatra zrenovovala slavný závodní speciál

U kupé BRZ nakonec Subaru nevyslyšelo fanoušky a nepředstavilo zcela ostrou STI verzi, jak si někteří přáli. Varianta tS tak nabízí hlavně lepší podvozek a funkční, agresivnější exteriér. Dvoulitrový motor zůstal beze změn, takže dává 205 koní (151 kW) a 212 Nm.

Hlavními změnami jsou nové tlumiče a pružiny značky Sachs, které nastavilo oddělení STI. Vyšší torzní tuhost zajišťuje rozpěra v motorovém prostoru a nové výztuhy šasi. Podvozek nakonec doplňují lehčí osmnáctipalcová kola STI s pneumatikami Michelin Pilot Sport 4.

Čtěte také: Řídili jsme rychlou Octavii RS 245. Jak jezdí? A dorazí ještě ostřejší verze?

Karoserie byla vyšperkovaná mnoha díly, přičemž nejvíc asi zaujmou karbonové nástavce nárazníků a masivní křídlo na zádi rovněž z uhlíkových vláken.

Oba vozy budou nabízeny jak v klasické modré metalíze, tak v odstínech bílé a černé.

Prozatím není zcela jasné, na který trh budou speciální verze zaměřeny. Subaru plánuje vyrobit maximálně 500 kusů každého vozu, a jelikož tyto zprávy pochází od amerického zastoupení značky, je velice pravděpodobné, že budou určeny pro tamní zákazníky.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×