Škoda Vision E má interiér budoucnosti. Podívejte se

Po odhalení skic plně elektrického konceptu Vision E přichází Škoda také s ilustracemi interiéru. Ten pojala mladoboleslavská automobilka úplně jinak než u všech stávajících vozů. Návrh vnitřního prostoru vznikl takříkajíc „od podlahy".

Škoda Vision E.
Zdroj: Škoda

V přední části se nachází jen minimalistická, horizontálně orientovaná palubní deska, ze které zmizely všechny ovládací prvky, a zůstala pouze trojice kaskádovitě rozmístěných displejů.

Svůj zde nalezne řidič i spolujezdec a nechybí ještě třetí, dotykový displej pro oba cestující, který zobrazuje jízdní data.

O nic hůř na tom nejsou ani cestující na zadních sedadlech, jejichž displeje se nachází v opěradlech sedadel před nimi. Zatímco spolujezdec vpředu ovládá funkce infotainmentu z pravé loketní opěrky, cestující vzadu naleznou ovládání uprostřed mezi sebou.

Čtěte také: Škoda ukázala koncept Vision E. Jde o kupé-SUV budoucnosti

Ke každému sedadlu náleží také separátní box na mobilní telefon disponující bezdrátovým nabíjením.

Při otevření dveří se umí všechna samostatná sedadla natočit o 20 stupňů směrem ven, což usnadní nastupování a vystupování. Při zvolení autonomního režimu, kdy již nadále nebudou potřeba zásahy řidiče a vůz pojede zcela sám, sklopí se přední sedačky do komfortní polohy a upraví se poloha volantu.

Nepřehlédněte: Škoda Kodiaq Coupé se ukazuje na nové ilustraci. Takhle by se vám líbila?

Pro škodu typická je také maximalizace využití vnitřního prostoru. Díky platformě MEB s bateriemi umístěnými v podlaze nemá vůz klasický středový tunel, což umožňuje další místo pro pasažéry.

Nadmíru bohatý by měl být také prostor zavazadelníku, ve kterém chce Škoda opět excelovat.

Tisíce aut na internetu
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×