Škoda míří na jihoamerický trh, v Brazílii dostanou Karoq. Má to ale háček

Že se koncern Volkswagen snaží své působení rozšiřovat po celém světě, není nic nového. Právě proto lze věřit spekulacím, že se nová Škoda Karoq dostane taktéž na trh v Jižní Americe. Jen už nepůjde tak docela o škodovku.

Škoda Karoq.
Zdroj: Škoda Auto

Karoq by se totiž mohl dostat až do Brazílie, kde by pod logem Volkswagenu zaujal místo nového SUV. Všemu má napovídat registrace nového jména „Tharu“, které si Volkswagen zaregistroval právě v zemi Jižní Ameriky.

Informace z brazilského motoristického webu AutoPapo dále zmiňují, že tímto jménem Volkswagen označí právě nový crossover, který využije jako základ Škodu Karoq. A to hlavně z důvodu šetření na vývoji i produkci novinky pro tamní trh. Samotná výroba má ovšem probíhat v Argentině a Číně.

Volkswagen by tedy na brazilský trh nevstoupil s chystaným crossoverem T-Roc, ale zcela novým modelem, který má oproti T-Rocu nabídnout více místa uvnitř a větší zavazadlový prostor.

Pod kapotu spekulované novinky se má objevit hlavně přeplňovaná čtrnáctistovka TSI o výkonu 152 koní (112 kW) a také modernější patnáctistovka TSI se stejným výkonem a s funkcí vypínaní válců, variabilní geometrií turbodmychadla a dalšími úspornými systémy. Jako převodovka poslouží šestistupňový automat.

Tharu má podle všeho v Brazílii nahradit současně vyráběnou starší generaci Tiguanu. Nový Tiguan už bude totiž pro tamní trh nabízen pouze ve větší sedmimístné variantě.

Díky předchozím krokům Volkswagenu i Škody jsou tyto spekulace vskutku uvěřitelné. Není to tak dávno, co obě automobilky rozjely vývoj levného vozu pro Indii ve spolupráci s koncernem Tata. I v tomto případě pak Škoda zaujala vedoucí pozici v projektu, přičemž nový model postavený škodovkou pravděpodobně ponese loga Volkswagenu.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×