Cupra už nebude jen jméno pro rychlé Seaty. Stane se z ní samostatná divize

Tak jako má Mercedes svoje AMG a BMW divizi M, chystá se Seat vystoupit se samostatným oddělením Cupra. Cupra tak už nebude pouze přídomek ostrých modelů, ale samostatná „podznačka“. Krom toho si španělská automobilka registrovala i několik dalších názvů.

Seat Leon ST Cupra.
Zdroj: Seat

Vedle jména Cupra pro oddělenou divizi, registroval si Seat u evropského úřadu pro intelektuální vlastnictví ještě názvy Bolero, Salsa a Tango. Jedná se o názvy použité u starších konceptů.

Konkrétně třeba Bolero se představilo světu v Ženevě před téměř dvaceti lety a jednalo se o sportovní sedan s šestiválcem, poskytujícím 325 koní. Šestiválcovým motorem byl vybaven také koncept Salsa z roku 2000, jehož vzhled se potom ve velkém přenesl do modelu Leon druhé generace. Sice pouze čtyřválcový, ovšem neméně zajímavý, je i poslední zmiňovaný koncept Tango. Jednalo se o dvoumístný roadster na zkrácené platformě z Ibizy.

Nikde samozřejmě není psáno, že Seat všechny registrované názvy využije, či že naváže na starší koncepty, nicméně je možné, že nás čeká celá řada nových Cupra modelů. Tím vůbec prvním by mělo být rychlé provedení SUV Ateca, které je již ve vývoji a pohánět jej bude dvoulitr o výkonu 300 koní z Leonu Cupra.

Registrována byla dále i pozměněná loga nebo označení Cupra R. To zase napovídá možnému vzniku ostřejšího Leonu a Ibizy.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×