Seat má velké plány. Do roku 2020 představí šest nových modelů

Španělská automobilka Seat, která stejně jako česká Škoda patří pod koncern Volkswagen, plánuje do roku 2020 představit šest nových modelů.

Seat Arona.
Zdroj: Seat

Tři z nich přitom budou náhradou za stávající vozy, tři modely budou úplně nové. Pokud jde o náhrady, jistý je příjezd nástupce oblíbeného Leonu, který by se mohl poprvé ukázat už příští rok. Zbytek je tak trochu tajemstvím, zvlášť když se spekuluje o tom, že modely Mii a Toledo přímé nástupce nedostanou. Otazník panuje také u rodinného MPV Alhambra.

Zmíněné tři novinky pak stoprocentně zahrnují velké, až sedmimístné SUV, sourozence Škody Kodiaq. Automobilka dokonce nedávno vyhlásila soutěž, v níž žádá veřejnost o pomoc s výběrem jména.

Dále se mluví o elektromobilu, který by v roce 2019 dorazil na koncernové platformě MEB. Elektrická novinka s dojezdem až 500km by se tak podílela na chystané elektro-ofenzívě skupiny Volkswagen. Je pravděpodobné, že by se jednalo o nějaký druh SUV.

Co ale víme jistě, je brzký příjezd malého crossoveru jménem Arona. Tuto novinku Seat představil před několika dny, u českých prodejců se objeví na podzim. Prakticky stoprocentní je také ostrá verze SUV Ateca, které se vyrábí v českých Kvasinách. V souvislosti s ním se mluví o přeplňovaném dvoulitru o výkonu 300 koní.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×