Porsche představilo 911 Turbo S Exclusive Series. Limitka přináší výkon 607 koní

Německá automobilka si, jak známo, občas potrpí na nějakou tu limitovanou edici. Nyní uvedla speciální verzi modelu 911 Turbo S, která zaujme unikátním lakem, větším výkonem a dalšími zajímavými prvky.

Porsche 911 Turbo S Exclusive Series.
Zdroj: Porsche

Limitovaná edice Porsche 911 Turbo S vznikla pod zakázkovým oddělením Porsche Exclusive, které se nyní přejmenovalo na Porsche Exclusive Manufaktur.

Tuto variantu 911 Turbo S nazývá Porsche jako nejvýkonnější a nejunikátnější verzi přeplňované devětsetjedenáctky, u níž zprvu rozhodně nejvíc zaujme zlatavá metalická barva karoserie s rychlými pruhy z karbonu a nová 20palcová kola v podobné kombinaci barev.

Čtěte také: Praha bojuje proti SUV. Městské policii jich ale šestnáct koupila

Uhlíkovými vlákny se nešetřilo, a tudíž jsou po stranách nově karbonové prahy a otvory přístupu vzduchu k motoru. Vzadu zase najdeme karbonové křídlo z příplatkového Aerokitu 911 Turbo, lehce pozměněný nárazník a černé, nerezové výfukové koncovky.

Uvnitř se pokračuje v barevné kombinaci černé kůže a zlatého prošívání, přičemž obložení uhlíkovými vlákny najdete na mnoha místech i zde.

Výkonnostně si Turbo S lehce polepšilo a jeho dvakrát přeplňovaný 3,8litrový plochý šestiválec nyní produkuje 607 koní (446 kW) a 750 Nm točivého momentu. Tedy o 27 koní (19 kW) a 50 Nm více než u standardního Turbo S.

Čtěte také: Řídili jsme rychlou Octavii RS 245. Jak jezdí? A dorazí ještě ostřejší verze?

Zrychlení z 0 na 100 km/h je tak zajištěno za 2,9 vteřiny – stejně jako u standardní Turbo S s paketem Sport Chrono – a maximální rychlost je stále 330 km/h.

Porsche těchto speciálních devětsetejedenáctek vyrobí pouze 500 kusů a zájemci budou mít možnost zakoupit k vozu ladící hodinky z oddělení Porsche Design. Mezi další příslušenství dále patří i sada zavazadel.

O ceně se automobilka nezmiňuje, dá se ovšem čekat, že auto bude drahé a že se přesto všechny vozy velice prodají těm nejvěrnějším zákazníkům značky Porsche.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×