Omlazený Superb se ukáže už příští rok. Dostane prý nová světla a bude i hybrid

I když je třetí generace Škody Superb na trhu jen o něco málo déle než dva roky, česká automobilka už plánuje příjezd modernizované verze. Ukázat by se měla příští rok a do prodeje zamířit začátkem roku 2019.

10.10.2017 Jan Zajíc
Škoda Superb SportLine.
Zdroj: Škoda Auto

Tvrdí to alespoň německý Auto Bild, který tuto informaci doplňuje o několik zajímavých detailů. A přidává i fotografie maskovaného prototypu faceliftované verze. Takže co můžeme od omlazeného Superbu čekat?

Samozřejmě se lehce změní design, který zřejmě převezme další designové prvky z konceptu VisionC. Německý magazín tvrdí, že kromě nové, výraznější masky chladiče a odlišných nárazníků Superb dostane i nové světlomety, pravděpodobně prý "trojúhelníkového" tvaru.

Změnit by se měla i světla vzadu. A možná v podobném duchu jako ta přední, jak naznačuje ilustrace německého magazínu.

Takhle si omlazený Superb představuje německý Auto Bild.

Více fotografií a obrázků si můžete prohlédnout zde.

Modernizovaný Superb kromě toho dostane nové prvky výbavy, a to jak z oblasti komfortu, tak i bezpečnosti. Auto Bild i proto odhaduje, že se o zhruba 1000 eur (v přepočtu asi 26 tisíc korun) zvýší základní cena.

Významnou technickou novinkou pak má být existence hybridní verze. Abychom byli přesní, půjde o plug-in hybrid, což znamená, že baterie půjdou dobíjet externě. Pokud Superb převzeme pohonné ústrojí z Volkswagenu Passat GTE, což se očekává, bude vůz pohánět kombinace přeplňovaného čtyřválce 1.4 TSI o výkonu o výkonu 156 koní (115 kW) a elektromotoru, který produkuje 115 koní (85 kW). Celkový výkon dosahuje 218 koní (160 kW).

Hybridní pohonné ústrojí je spojeno s automatickou šestistupňovou převodovkou DSG. Čistě na elektřinu plně nabitý Passat GTE ujede zhruba 50 kilometrů, v případě Superbu by se tento údaj neměl výrazně lišit.

Superb patří mezi nejdůležitější modely české automobilky. Od roku 2015 Škoda prodala už více než čtvrt milionu exemplářů současné třetí generace.

10.10.2017 Jan Zajíc
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×