Suzuki Swift Sport se ukazuje na nových fotkách. Prohlédněte si i interiér

Ještě než se dočkáme oficiálního představení malého ostrého hatchbacku, Suzuki nás láká várkou nových fotek. Ukazují se hlavně sportovní detaily, ale rovněž se dozvídáme, jak bude rychlejší Swift vypadat uvnitř.

Suzuki Swift Sport.
Zdroj: Suzuki

Jak už jsme věděli dříve, Swift Sport nebude v žádném případě nijak dramaticky vyhlížející, okřídlené monstrum. Nově zveřejněné fotky detailů to jen potvrzují. K nové mřížce chladiče a decentnímu lízátku pod nárazníkem tak připočtěte ještě nový design litých kol a zadní difuzor, v němž sídlí dvě chromované koncovky výfuku.

Pohled do interiéru prozrazuje, že věnec volantu dostane nové polstrování s prošíváním stejné jako na manžetě řadicí páky, budíky dostanou výraznější červené lemování hlavně v oblasti otáčkoměru a nové dekory se objeví i na palubní desce a středovém tunelu. Zbytek podtrhují hlavně sportovní sedačky s výraznějším bočním vedením.

Mezi přístrojovými budíky pak bude středový displej zobrazovat například tlak turbodmychadla či teplotu oleje.

Ohledně motoru se předpokládá, že Swift Sport využije přeplňovanou čtrnáctistovku o výkonu 138 koní (101 kW) a točivém momentu 220 Nm. Zatím však tyto informace nejsou potvrzeny a takto je motor naladěn v SUV Vitara. Suzuki nás tedy může vyšším výkonem jedině příjemně překvapit.

Na malý hatchback by ovšem i 138 koní mohlo bezpečně stačit, jeho hmotnost by totiž neměla překročit obdivuhodných 870 kilogramů. Znamenalo by to velmi solidní poměr výkonu a hmotnosti, kterým by se mohl Swift Sport měřit i se silnějšími soupeři.

Všechny detaily se máme oficiálně dozvědět v úterý 12. září, tedy v rámci premiéry na autosalonu ve Frankfurtu.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×