OBRAZEM: Jak vypadají nejlevnější verze škodovek? Od aut z reklam se dost liší

Je to samozřejmě naprosto přirozená záležitost. Všechny velké automobilky prodávají svoje jednotlivé modely v různých provedeních, s jinak bohatou výbavou, s odlišně výkonnými motory a za různé ceny.

Škoda Fabia.
Zdroj: Škoda Auto

Zákazníky se ale v propagačních materiálech a reklamách pochopitelně snaží nalákat na ty dražší verze, které zkrátka vypadají lépe. A to nejen při pohledu zvenku, ale také uvnitř. Design exteriéru totiž u vyšších výbav oživují větší kola, lité disky, LED světlomety, pásky denního svícení, mlhovky či nejrůznější designové doplňky karoserie.

V interiéru se zase o lepší dojem stará bohatá výbava, velký displej infotainmentu, různé dekory a podobně.

Základními a nejlevnějšími variantami se výrobci většinou nechlubí, zato slouží jako lákadla, která upozorňují na startovní cenu - tedy známou "cenu od". 

Vážně na tom není nic špatného, vstupní verzi bez jakéhokoli příplatku si navíc asi objedná málokdo. Přesto je ale zajímavé sledovat, jak moc se základní provedení liší od těch, která známe z reklam.

A protože jsme v České republice, kde jednoznačně vládne tuzemská automobilka Škoda, podívali jsme se právě na nejlevnější škodovky. Vzali všechny modelové řady, vybrali tu nejdostupnější verzi a srovnali ji se stejným autem z propagační fotky. Obrázky najdete v galerii, na začátku každé modelové řady je vždy nejprve dražší varianta, ale pak už následují obrázky základního provedení - i s cenou a podobou interiéru.

Všimněte si, že až na Citigo jsou základní škodovky modré. Všechny ostatní laky jsou totiž za příplatek. A ještě si dovolujeme upozornit na nový Karoq, který zatím klasickou základní verzi nemá. Výbava Active bude k dispozici až později za zatím neznámou cenu.

Tisíce aut na internetu
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×