Nový Peugeot 508 dorazí příští rok. Slibuje skoro prémiový charakter

Aktuální Peugeot 508 je na trhu už od roku 2011, takže se blíží doba, kdy dojde k mezigenerační výměně. Stane se tak s největší pravděpodobností už příští rok.

20.3.2017 Jan Zajíc
Peugeot Instinct.
Zdroj: Peugeot

Francouzský zástupce střední třídy přitom podle britského magazínu Auto Express čeká docela velká proměna osobnosti. Nástupce současné 508 totiž bude konkurovat nejen tradičním rivalům, ale chce oslovit i zákazníky prémiových automobilek.

Peugeot proto slibuje téměř prémiový charakter. "Chceme být na vrcholu střední třídy, ale na druhou stranu se netlačíme vyloženě do pozice prémiového výrobce," nechal se slyšet produktový ředitel Peugeotu Laurent Blanchet. Koncern PSA, který nedávno koupil německý Opel, totiž už prémiovou značku má - DS.

Čtěte také: Peugeot Instinct je sexy kombík, který vám koupí i lístky do kina

Zajímavou změnou pak má projít design. Nástupce 508 údajně nebude tradičně tvarovaným sedanem, ale měl by převzít některé designové prvky nedávno odhalené studie Instinct. I když stejně odvážný pochopitelně nebude, očekávat můžeme splývavou střechu a vertikální uspořádání LED diod denního svícení.

Nový Peugeot 508 jako základ využije koncernovou platformu EMP2 a dorazí s přeplňovanými zážehovými i vznětovými jednotkami. Počítá se také s hybridním provedením.

20.3.2017 Jan Zajíc
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×