Nový Civic Type R se ukáže už v Ženevě. Co nabídne?

Japonská automobilka Honda by na březnovém autosalonu v Ženevě měla ukázat ostrou verzi desáté generace modelu Civic. Nový Type R samozřejmě opět slibuje agresivní vzhled a radost z rychlosti.

17.2.2017 Jan Zajíc
Prototyp Hondy Civic Type R.
Zdroj: Honda

Design vozu už Honda naznačila vystavením prototypu na říjnovém autosalonu v Paříži. Produkční auto by se od něj nemělo příliš lišit, takže čekáme rozšířené blatníky, velké koncovky výfuku (třeba budou tři jako v případě prototypu) a obrovské přítlačné křídlo.

Prototyp si můžete detailně prohlédnout v galerii.

Ve srovnání s běžným modelem se samozřejmě promění také interiér, kam se nastěhují sportovní sedadla a další nezbytné doplňky.

Čtěte také: První svezení v Hondě Civic: Podvozek je skvělý, co nové turbomotory?

O technice Honda sice zatím mlčí, ale předpokládá se, že pod kapotou bude pracovat přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec. Stejný motor měl i předchůdce, u něj nabízel výkon 310 koní. Novinka prý zaujme vyšším číslem, mluví se o sbírce 340 koňských sil.

Na přední nápravě se jistě objeví mechanický samosvorný diferenciál, vzadu určitě najdeme - podobně jako u klasického Civiku - víceprvkové zavěšení. Očekáváme také adaptivní tlumiče.

A i když se dříve spekulovalo o automatické převodovce, nyní se zdá být pravděpodobnější, že Civic Type R bude i nadále k dispozici výhradně s šestistupňovým manuálem. A to je dobře.

Do prodeje novinka zamíří ve druhé polovině roku.

17.2.2017 Jan Zajíc
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×