Nová Škoda Octavia dorazí v roce 2020, bude větší a prostornější. A co design?

Přestože modernizovanou Octavii se čtyřokou tváří můžeme pořád považovat za novinku, Škoda už usilovně pracuje na nové generaci svého nejprodávanějšího modelu. Čtvrté pokolení přitom dorazí až ke konci roku 2020.

20.4.2017 Jan Zajíc
Škoda Octavia Combi.
Zdroj: Škoda Auto

Současné provedení tak čeká na dnešní dobu nezvykle dlouhý život. Třetí Octavia totiž byla představena už v roce 2012 a po čtyřech letech byla omlazena. A čtyřletou kariéru má před sebou i faceliftovaná verze - i proto ostatně "oktávka" dostala tak výrazně odlišný výraz. Škodě šlo o to, aby se za čtyři roky auto příliš neokoukalo a co nejdéle působilo nově.

Pokud se vám dělené světlomety na Octavii nelíbí, můžete být v klidu. Čtvrtá generace totiž podle dostupných informací podobně řešené světlomety nedostane. Místo toho by měly dorazit úzké svítilny, které budou chtít vůz opticky rozšířit. Vyloučit v tomto směru nelze ani inspiraci novým konceptem Vision E.

V galerii najdete nejen fotky nové studie, ale také neoficiální ilustrace německých magazínů Auto Zeitung a Auto Bild, které se pokusily odhadnout, jak by nové Octavia mohla vypadat.

Čtěte také: Elektrická Škoda Vision E je konečně venku. Podívejte se

A mimochodem, pod vzhledem připravované Octavie je podepsaný ještě Jozef Kabaň, který nedávno přestoupil k BMW.

Zatímco design je v tuto chvíli stále spíš tajemstvím, některé detaily se navíc ještě mohou v průběhu vývoje měnit, další záležitosti vypadají jasněji. Ve srovnání s aktuální generací má být ta čtvrtá například výrazně větší a prostornější. Změní se nejen délka, ale protáhne se i rozvor a zvětší se také zadní převis karoserie. Lehce by měla narůst i šířka.

Výsledkem bude více místa v interiéru i v zavazadelníku.

Techniku bude sdílet s Golfem

Podle Auto Bildu chce také Škoda Octavii definitivně zbavit nálepky levného auta, chystá proto výrazně luxusnější verze s hodnotnými materiály v interiéru a bohatou výbavou. Novinka tak dostane, minimálně za příplatek, například digitální přístrojový štít, nové služby spojené s konektivitou, adaptivní LED světlomety či technologie semiautonomního řízení.

Nepřehlédněte: První svezení: Řídili jsme další čtyřoké Octavie, rychlé RS a terénního Scouta

Techniku přitom nová Octavia bude sdílet s osmou generací Volkswagenu Golf, který dorazí na konci roku 2018. Oba vozy využíjí nejen stejnou platformu MQB, ale i podobné motory. Základem bude litrový tříválec, který doplní několik variant nové přeplňované patnáctistovky a snad i dvoulitrové TSI. Chybět nebudou ani diesely, konkrétně jedna-šestky a dvoulitry.

I nadále se počítá se sportovní verzí RS, jež by mohla nabídnout i 300 koní. Kromě toho nová Octavia vyjede také jako hybrid a plug-in hybrid.

20.4.2017 Jan Zajíc
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×