Takhle může vypadat nejmenší SUV od Škody. Líbilo by se vám?

Škoda aktuálně nabízí jen dvě SUV: Kodiaq a menší Karoq. Už brzy se to ale má změnit, česká automobilka samozřejmě chce využít rostoucího zájmu o podobné vozy a plánuje SUV ofenzívu. Její součástí bude i malý crossover.

Počítačový render připravovaného SUV od Škody.
Zdroj: Facebook/Avarvarii future cars illustrations

Novinka s největší pravděpodobností bude využívat stejnou techniku a platformu jako už představený Seat Arona či chystaný Volkswagen T-Cross. Základem tak bude architektura MQB-A0, na které stojí také nová Ibiza, ale využije ji třeba i příští Fabia. Předpokládat můžeme podobné rozměry, jak nabízí zmíněná Arona.

Ta na délku měří 4138 mm, vysoká je 1543 mm a rozvor náprav dosahuje 2566 mm.

Vzhledem k řečenému si tak můžeme o podobě nového crossoveru od Škody udělat jistou představu. A pokud vám to nejde, jsou tu naštěstí různí grafici a "automobiloví manipulátoři". Jedním z nich je i renomovaný mág s přezdívkou Avarvarii, u něhož si neoficální ilustrace možného vzhledu nové škodovky objednal britský magazín Auto Express. Takzvané rendery se také objevily na facebookové stránce Avarvarii future cars illustrations.

Domníváme se, že Avarvarii mohl připravovanou škodovku trefit docela přesně.

Podle něj má "Škoda K-něco“ (jak si svůj projekt nazval, my bychom ho možná opravil na "K-něco-Q") podobný design jako Karoq, ovšem v některých ohledech je drobně uhlazenější. Oba páry předních světel jsou užší a méně hranaté a zajímavý je také detail v podobě barevně odlišené střechy. Když ji může dostat Seat Arona, proč by nemohla i Škoda…

Jak moc se Avarvarii se svým designem trefil, to ukáže teprve čas. Přestože Seat dorazí do Česka už letos v listopadu, na novou škodovku si budeme muset počkat zřejmě až do příštího roku. Dá se ovšem čekat, že o vzhledu se tradičně dozvíme ještě dříve díky unikům informací a špionážním fotkám.

 

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×