Mercedes ukazuje tvary nové generace třídy G. Pořád jde o správnou "krabici"

Po nahlédnutí do interiéru nové třídy G nám Mercedes poprvé ukazuje také záběry na exteriér vozu. Novinka je sice pořád v maskované formě, ale i tímto způsobem nás automobilka ujišťuje, že nové „géčko“ si zachová své tradiční hranaté tvary. Ke všemu známe i několik detailů o technice.

Mercedes-Benz třídy G.
Zdroj: Mercedes-Benz

Na kompletní odhalení vozu si musíme počkat až do poloviny ledna, avšak již nyní máme zaručeno, že v případě nové třídy G se žádná designová revoluce konat nebude. Krabicové tvary vozu totiž žádné výrazné zaoblení nečeká, terénní schopnosti budou opět špičkou v této třídě, a jak už víme díky fotkám interiéru, na luxus a komfort si zákazníci přijdou také.

Mercedes dokonce zmiňuje, že díky nové technice má být „géčko“ v terénu ještě lepší, než stávající generace, která se prodává již 27 let, tedy od roku 1990. I novinka však použije osvědčený žebřinový rám jako základ, bude vybavena trojicí uzamykatelných diferenciálů a převodovkou s volitelnou nižší řadou převodů. Nová pak bude přední i zadní náprava.

Jestliže vás na off-roadovou jízdu užije, musíte vědět následující. Nová třída G nabídne přední nájezdový úhel 31 stupňů, zadní 30 stupňů a přechodový úhel 26 stupňů. Brodivost je na 70 centimetrech a světlá výška čítá 241 mm.

Elektronika bude v „géčku“ rovněž nápomocná, neboť Mercedes představí zcela nový jízdní režim G-Mode, který se spustí, jakmile zařadíte nižší převodovou řadu nebo uzamknete některý z diferenciálů. Režim pak upraví odezvu na plynový pedál, sílu posilovače řízení a přenastaví tlumiče.

O motorech, výkonu a dynamice toho však zatím moc nevíme. Každopádně ale třída G použije novou devítistupňovou automatickou převodovku, která má zajistit jak skvělé jízdní vlastnosti v terénu, tak komfortní jízdu na silnici a ke všemu snížit spotřebu paliva.

Mezi další terénní vychytávky bude patřit i systém zobrazení vozu z ptačí perspektivy na displeji, u něhož bude řidič grafikou upozorňován na šířku vozu a jeho možnost manévrování. V režimu G-Mode budou na displeji dále zobrazeny třeba právě nájezdové úhly vozu či který z diferenciálu je právě uzamknutý.

Oficiální premiéry nového Mercedesu-Benz třídy G se dočkáme na autosalonu v Detroitu, který pro novináře otevře své brány již 14. ledna.  

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×