McLaren ukázal nástupce legendárního modelu F1. Má také volant uprostřed

Anglická automobilka McLaren ukázala první fotky chystaného nástupce legendárního modelu F1. Prohlédnout si zatím můžeme jen maskovanou testovací mulu, ale jeden zajímavý detail výrobce už prozradil. Novinka se bude, stejně jako F1, řídit ze sedačky umístěné uprostřed kabiny.

29.9.2017 Jan Zajíc
McLaren ukázal testovací mulu supersportu s volantem uprostřed.
Zdroj: McLaren

Kolem sedadla řidiče pak budou ještě dvě místa pro spolujezdce. Auto tak nabídne netradiční konfiguraci 1+2 - přesně jako u McLarenu F1 ze začátku 90. let. V nabídce značky novinka nahradí vrcholný model P1, který už se prodává pět let.

Mnoho informací zatím k dispozici není, automobilka ale slibuje nejvýkonnější a nejrychlejší auto svojí historie. To ale neznamená, že máme očekávat rekordní časy na okruzích, McLaren se prý zaměří na "jinou rychlost". Na jakou přesně, ale zatím nepozradil. O výkon, který by měl překročit hranici 1000 koní, se postará hybridní pohonné ústrojí s přeplňovaným motorem.

Testovací mula, jejíž obrázky najdete v galerii, pak vychází z modelu 720S, má už ale třímístný interiér. McLaren ještě čeká několik měsíců vývoje a ladění, k zákazníkům by se totiž nový stroj měl dostat v roce 2019.

Projekt zatím nese označení BP23, které poukazuje na fakt, že auto bude striktně limitovaný zakázkový projekt, tedy "Bespoke Project". Číslo 2 má prý znázorňovat již druhý projekt speciální divize McLaren Special Operations (MSO), číslo 3 pak třímístné uspořádání.

McLaren plánuje vyrobit jen 106 kusů. A všechny exempláře už si zájemci rozebrali…

29.9.2017 Jan Zajíc
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×