Jaguar ukázal svůj nový kombík. XF Sportbrake se začne prodávat na podzim

Již za pár měsíců se světu představí nová generace kombíku XF Sportbrake. Sedan vyšší střední třídy obdržel svou kombi variantu již v generaci minulé a ta nová nebude výjimkou.

Jaguar XF Sportbrake z ptačí perspektivy.
Zdroj: Jaguar

Model XF jezdí ve své současné podobě od konce roku 2015 a ačkoliv se ještě relativně nedávno říkalo, že Jaguar již žádná kombi vyrábět nebude a spíše je nahradí SUV modely, nakonec na praktickou verzi přece jenom dojde.

Novinka se představí v létě a do prodeje vstoupí na podzim, ovšem ještě před tím je čas na trochu toho poodhalování. V tomto případě Jaguar využil svého partnerství s prestižním tenisovým turnajem ve Wimbledonu, který začíná za dva měsíce.

Čtěte také: Nové Audi A8 bude umět jezdit samo. Ovšem až po změně legislativy

Jelikož jsou dokonale upravené tenisové kurty připravené již nyní, mohl Jaguar vzít trochu bílé barvy a na jeden z kurtů nakreslit siluetu svého chystaného kombi.

Vedle elegantní siluety byla ale dále zveřejněna i fotografie z ptačí perspektivy.

Jak bude XF Sportbrake vypadat, můžeme si tedy docela dobře představit již nyní. Technických změn oproti sedanu proběhne jen nutné minimum a sám Jaguar tvrdí, že XF Sportbrake přinese více praktičnosti bez toho, aby bylo třeba ubírat na dynamice či hbitosti.

Prakticky stejná jako u sedanu měla by být u nového kombi i nabídka motorů. K mání tedy budou čtyřválcové benzínové a naftové jednotky z rodiny Ingenium, naftový šestiválec s dvojicí turbodmychadel a pochopitelně i vrcholný benzínový šestiválec s kompresorem.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×