Elextra je elektromobil s fantastickými parametry. Vypadá jako čtyřdveřové Lambo

Švýcarská společnost Classic Factory vyšla na svět s příslibem nového elektromobilu. A jak to již ve světě plně elektrických vozů bývá, naslibováno je opravdu hodně.

Švýcarský elektromobil Elextra.
Zdroj: Classic Factory

Elextra vypadá na první pohled trochu jako stroj z moderní produkce italského Lamborghini, nicméně ukrývá hned čtyři dveře, takže by se mělo jednat o plnohodnotně čtyřmístný vůz. Pro kompletní monokok i díly karoserie je potom užit výhradně kompozit z uhlíkových vláken, takže hmotnost nevyšplhá nijak vysoko.

O pohon se postará dvojice elektromotorů, po jednom na každé nápravě, podávající souhrnný výkon 680 koní. S takovou silou prý Elextra vystřelí z nuly na sto za 2,3 sekundy a atakuje maximálku 250 km/h.

Čtěte také: VIDEO: Automat na angličáky? Ne, tohle je poschoďová garáž pro luxusní vozy

Poněkud rozporuplná je udávaná hodnota dojezdu. Classic Factory tvrdí, že Elextra zvládne na nabití celých 600 kilometrů jízdy, ovšem k tomuto číslu došla automobilka podle měření, konaného při ustálené jízdě konstantní měření. Takový údaj je tím pádem v zásadě prostý jakékoliv výpovědní hodnoty.

Více informací o novém elektromobilu se prý dozvíme v průběhu druhé poloviny roku. Výroba následně započne v Německu, kde ve Stuttgartu vznikne 100 ručně postavených vozů pro zákazníky.

Je tu však velká otázka ceny. Soudě dle specifikací a parametrů, mohla by být Elextra pěkně drahá a nikdo jen tak nedá spoustu peněz za auto, které existuje zatím jen na papíře a v počítačových vizualizacích. Jsme tedy zvědaví, jak celý projekt švýcarské značky, zasponzorovaný dánským podnikatelem, vlastně dopadne.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×