Bugatti Chiron pro americký trh má nevzhledné nárazníky. Kvůli legislativě

Pokud nejste obeznámeni s americkou legislativou, zřejmě se vám bude tato nevzhledná modifikace zadního nárazníku na superdrahém Bugatti zdát absurdní. Jenže ono to tak být musí.

Bugatti Chiron pro americký trh má zvláštní nárazníky.
Zdroj: Jake Holmes/Motor1.com

Některé americké zákony v oblasti dopravy jsou dodnes žalostně archaické. Na současném autosalonu v New Yorku toho bylo alespoň částečně důkazem nové Bugatti Chiron, které pro tamní trh dostalo nechvalně známé plastové nástavce zadního nárazníku.

Již v 70. letech se totiž objevil zákon, který požadoval, aby nárazník na vozidle celkově chránil karoserii, světla a další vnější části vozu před poškozením v nízkých rychlostech. A jelikož se většina původních nárazníků neobešla bez poškození, musely být vybaveny nevzhlednými ochrannými nástavci.

Tedy takovým „nárazníkem pro nárazník".

Čtěte také: Ferrari slaví 70 let. Italské "stádo" se prohnalo i Prahou, podívejte se

Nařízení se nakonec zalíbilo i pojišťovnám, které odmítaly vyplácet škodu za poškození drahých vozů, pokud nebyly tímto prvkem vybaveny. A právě díky tomu jsme již viděli mnoho legendárních supersportů a sporťáků se zvláštními ochrannými nárazníky, které nezapadají do úžasného designu těchto aut.

V galerii se můžete například podívat, jak vypadalo takové americké Lamborghini Countach, nebo, jak to slušelo dalším ikonickým vozům jako McLaren F1, Maserati Merak nebo Porsche 911.

Čtěte také: VIDEO: Tahle reklama vás dostane. Pocta poslednímu Viperu je úchvatná

Zástupce automobilky Bugatti v USA však zmiňuje, že v případě Chironu jde hlavně o situaci kolem pojištění. Všechny kusy v tamních dealerstvích tak budou těmito ochrannými prvky vybaveny, aby se snížilo riziko poškození při transportu vozů a jejich přípravě k prodeji.

U vozidla v ceně kolem 60 milionů korun není opatrnosti jednoduše nikdy dost.

Jak už s kusy plastů trčících z karoserie Chironu naloží majitelé, to záleží na nich. Zákon podle všeho v současné době nenařizuje ochranné prvky nechávat na voze po jeho zakoupení, takže se dá očekávat, že je někteří majitelé jednoduše demontují.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×