Bude samostatný model od Polestaru vypadat takto? Mluví se o kupé s 600 koňmi

Docela nedávno Volvo zveřejnilo plány, že její dvorní úpravce Polestar pracuje na své vlastní řadě sportovně zaměřených vozů. Od té doby jsme se dočkali pouze upoutávky ve formě neúplné mozaiky zádě nového modelu. To ale nezastavilo šikovné grafiky, aby si kompletní design sami nedomysleli.

Neoficiální ilustrace nového kupé od Polestaru.
Zdroj: Vvmasterdrfan

Ilustrátor pod přezdívkou Vvmasterdrfan tak doplnil chybějící kousky mozaiky a svůj výtvor zveřejnil. Jestli se do konečného vzhledu trefil, to se dozvíme 17. října, kdy Polestar svou novinku oficiálně představí veřejnosti.

Do té doby nebude zřejmě ani potvrzeno, o jaký typ vozu se má jednat. Nejpravděpodobněji to ovšem vypadá na dvoudveřové kupé.

Tyto domněnky by potvrzovala i skutečnost, že domyšlená záď vozu silně připomíná koncept Volvo Coupe, který švédská automobilka předvedla už v roce 2013 (viz galerie).

V rámci pohonu se mluví o hybridním ústrojí vycházejícím z jednotky určené pro nadcházející Volvo S60 a produkujícím kolem 600 koní (441 kW). Nejspíše tak uvidíme pod kapotou dvoulitrový přeplňovaný čtyřválec v kombinaci s elektromotorem.

Počítá se rovněž s pohonem všech kol a automatickou převodovkou. Novinka by tak měla přinést opravdu zajímavou dynamiku.

Jak bylo zmíněno, více informací se dozvíme už příští týden během oficiální premiéry.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×