BMW poprvé ukázalo novou X3. Podívejte se na fotky z testů na severu Švédska

Ještě v letošním roce by BMW mělo představit novou generaci X3. Na novinku už láká prvními snímky, které SUV ukazují při testech na mrazivém severu Švédska. Auto je však bohužel schované pod kamufláží.

BMW X3.
Zdroj: BMW

Výrobce už dokonce hovoří o ukončení finálních zimních zkoušek. Předprodukční kusy nového BMW X3 při nich musely v krajině kolem malého městečka Arjeplog prokázat svou schopnost zvládat zimu, led a sníh.

Arjeplog je mezi automobilkami oblíbeným místem pro zimní testování. Leží v historické provincii Laponsko sotva 56 kilometrů jižně od polárního kruhu a díky tomu nabízí pro tento typ zkoušek ideální podmínky.

Čtěte také: Volkswagen Tiguan Allspace míří do Ženevy. V prodeji bude na konci léta

Hojná zásoba sněhu a teploty okolo minus 20 stupňů Celsia a méně totiž způsobují, že v okolí zamrzá mnoho jezer. Jejich ohromné plochy poté slouží k testování řízení, podvozku, systémů pohonu všech kol a jízdních vlastností či k porovnávání různých odlišných technických řešení a inovací. 

Rozsáhlé ledové povrchy zamrzlých jezer a odlehlé silnice pokryté vrstvami sněhu navíc nabízejí dokonalé podmínky pro ladění jednotlivých jízdních režimů a asistenčních systémů.

Nepřehlédněte: BMW do roku 2021 představí hromadu novinek. Podívejte se, co chystá

BMW samozřejmě, stejně jako ostatní automobilky, svoje nové vozy netestuje jen v mrazu. Prototypy absolvují například i zkoušky v horkem sálajících vyprahlých pouští.

Třetí generace BMW X3 by měla být představena ve druhé polovině roku. Očekává se, že bude stát na nové modulární platformě CLAR a že ve srovnání s aktuálním provedením trochu naroste. Kromě verzí s klasickými vznětovými a zážehovými motory dorazí také plug-in hybrid a mluví se i o ostré verzi vyladěné divizí M.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×