Připravované Audi Q8 bylo přistiženo při testování. Skoro bez kamufláže

Na diskuzním fóru Autopaperi se objevila zajímavá fotografie neznámého Audi. Pravděpodobně jde o chystané velké SUV Audi Q8. Vůz je bohužel zachycen zezadu, ale zato prakticky bez maskovacích prvků. Zamaskovaný je patrně pouze LED proužek spojující úzká zadní světla.

Audi Q8 zachycená při testování.
Zdroj: Autopaperi

Právě malá světla spojená LED proužkem přes celé víko kufru jsou totiž charakteristickým prvkem konceptu Q8. Jak to vypadá, Audi se vzhledu konceptu drží u produkčního auta prakticky bez změn a není proto důvod, aby byl systém zadních světel vynechán.

Q8 dále dostane poměrně velký střešní spojler, ale i difuzor, ze kterého ční dvojice širokých výfukových koncovek.

Technika má být z velké části převzata ze stávající Q7 a také z Volkswagenu Touareg. Vzhledem k tomu, že před sebou máme budoucí vlajkovou loď Audi v SUV segmentu, lze očekávat i patřičnou cenovku. Základní cena se tak pravděpodobně vyšplhá přes dva miliony korun. Po uvedení standardního provedení se dále dočkáme i rychlé S a možná i ostré RS varianty.

Soudě dle vzhledu nezamaskovaného konceptu, zdá se, že je Audi ve finálních fázích testování. Definitivní verzi představí německá automobilka během příštího roku a následně spustí výrobu u našich sousedů na Slovensku.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×