Alpina B7 BiTurbo vlétla mezi nejrychlejší limuzíny světa. Zvládne až 330 km/h

Automobilka Alpina, která pod svou značkou prodává upravené a přepracované vozy BMW, sice již dříve ukázala svou verzi sedmičkové řady B7 BiTurbo, nicméně až nyní se dozvídáme konečnou specifikaci. Vypadá to, že jde o jednu z nejrychlejších limuzín na světě.

Alpina B7 BiTurbo.
Zdroj: Alpina

Oficiální podrobnosti si Alpina nechávala pro začátek prodeje anglické verze vozu, přičemž původně zveřejněné schopnosti modelu automobilka trochu podceňovala.

Pod kapotou na první pohled střídmé limuzíny pracuje vyladěný 4,4litrový osmiválec o výkonu 608 koní (447 kW) a točivém momentu 800 Nm. Nové je sání, chlazení dvou nových turbodmychadel, písty, zapalování a další maličkosti.

Tahle strojovna pak dokáže auto vystřelit na 100 km/h za 3,7 sekundy a rozjet až na 330 km/h. Proti dříve zmiňovaným 311 km/h tedy slušné překvapení. Britové následně dostanou k mání verzi s pohonem zadních kol, čímž se zrychlení nepatrně snižuje na čas okolo 4 sekund.

Jestliže budete chtít Alpinu škatulkovat do seznamu nejrychlejších sedanů či volněji čtyřdveřáků, bohužel o pár kilometrů nestačí na Aston Martin Rapide AMR. Ten totiž zvládne až 338 km/h.

Alpina dále sáhla i na osmistupňovou automatickou převodovku, která dostala odolnější vnitřnosti a disponuje lepším chlazením, aby bez problému snášela takovou nálož síly. Upraven byl rovněž vzduchový podvozek a kalibrací prošlo i řízení a samotný systém natáčení zadních kol.

Výkonem se B7 BiTurbo může rovnat klasické řadě 7 v provedení M760Li xDrive, i když té pod kapotou pracuje dvanáctiválec. Zato cenovkou BMW exkluzivnější a rychlejší Alpině nemůže konkurovat. Za BMW totiž dáte minimálně 4,7 milionu korun, kdežto Alpina začíná na ceně 3,2 milionů korun. A jak je standardem, na auto se vztahuje původní záruka od BMW.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×