VIDEO: Souboj Jeepu Trackhawk a McLarenu 570S neprobíhá, jak byste asi čekali

Pánové z Chrysleru si usmysleli, že když už mají jednou po ruce obří přeplňovaný osmiválec o výkonu 717 koní (527 kW), měli by ho nacpat do co největšího počtu aut z koncernu - a to včetně SUV. A tak vzniknul Jeep Grand Cherokee Trackhawk, jehož výkony jsou značně fascinující.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk proti McLarenu 570S.
Jeep Grand Cherokee Trackhawk proti McLarenu 570S.
Zdroj: YouTube/Hennessey Performance

Velké rodinné SUV s kompresorovým osmiválcem o objemu 6,2 litru pod kapotou, zvládne i přes macatých 2400 kilogramů hmotnosti akcelerovat z nuly na 96 km/h (60 mil za hodinu) za 3,5 sekundy. Tím pádem se může rovnat s mnoha supersporty zvučných jmen a některé z nich dokonce i předčí.

Jenže co takový McLaren 570S? Samozřejmě, že o tunu lehčí britský supersport s motorem uprostřed a výkonem 570 koní (419 kW) vítězí na papíře i v reálném světě, ovšem jak ukazuje video od společnosti Hennessey Performance, výsledek je těsnější, než by se mohlo zdát.

Tak za prvé je pozoruhodné, jak rychle se umí obří Trackhawk rozhýbat z místa. Při první jízdě měl McLaren vypnutou kontrolu rozjezdu, zajišťující co nejrychlejší odstartování, a trvalo docela dlouho, než Jeep, který mu zmizel na startu, vůbec dohnal. Dokonce i při druhém pokusu, kdy byl takzvaný launch control v McLarenu aktivní, měl Trackhawk na prvních metrech o malý kousek navrch. V obou případech však McLaren nakonec dostál svému rodokmenu a nad SUV zvítězil.

Nic jiného, než že by McLaren porazil macaté SUV, vlastně ani nepřicházelo v úvahu, ale stejně je pozoruhodné, jak umí být takový Trackhawk rychlý. Už jen holý fakt, že můžeme postavit sériové SUV proti plnohodnotnému supersportu a tento souboj neskončí naprostým „rozdrcením“ většího soupeře, je vlastně úžasný.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×