Sháníte "nové staré auto"? Tohle BMW s šestiválcem ujelo 260 km a je na prodej

Ze slavného bavoráku, který byl často spojován s pochybnými existencemi, stává se pomalu ale jistě ceněný sběratelský kus. Sehnat pěknou řadu 3 generace E30 začíná být oříšek, zejména chcete-li karoserii kupé a řadový šestiválec pod kapotou. Přesto se však zázraky občas dějí.

BMW 323i E30 s najetými 260 kilometry.
Zdroj: Ebay

Na německé mutaci aukčního portálu eBay se objevil vůz, za který by byli někteří milovníci starých BMW ochotni položit život. Dvoudveřová 323i totiž nejenže není dobitá, odriftovaná, zrezlá a neudržovaná, ona je dokonce prakticky úplně nová!

Mechanické počítadlo na budících BMW z roku 1985 ukazuje neskutečně nízký nájezd 260 kilometrů a soudě dle pohledu na interiér, karoserii a podvozkové části není o oněch 260 kilometrech pochyb. Vše září čistotou.

Jedná se zkrátka o zcela novou E30 (tato generace se vyráběla v letech 1982 až 1994), navíc v žádaném provedení se šestiválcem o objemu 2,3 litru, který poskytuje zadním kolům skrze pětistupňovou manuální převodovku 150 koní výkonu (110 kW). A samozřejmě se jedná o evropskou specifikaci bez velkých a nevzhledných nárazníků.

Zbývá už jen poslední otázka, a sice cena. Ta je podle očekávání vysoká. Vysoká dokonce tolik, že si za stejné peníze můžete dopřát úplně nové BMW a nemusíte šetřit na modelu, motorizaci ani výbavě. Cena v inzerátu je totiž stanovena na 69 900 eur, což je v přepočtu 1 810 000 korun. Zase na druhou stranu, podobné auto už se možná nikdy nemusí objevit.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×