Úřady podvodníkovi zabavily sbírku závodních aut. Vozy jsou teď k mání v aukci

Takřka každou chvíli se někde ve světě objeví nějaké zajímavé a vzácné auto, které je zrovna na prodej. Poměrně pravidelně také můžeme narazit na rozprodej zajímavé sbírky vozů. Kolekce, kterou vám představíme tentokrát, se ale vymyká.

16.4.2017 Jan Zajíc
Ferrari 458 GTD.
Zdroj: Auctions America

Jde totiž o rozprodej vybavení amerického závodního týmu, jehož majetek byl kvůli podvodům majitele zabaven.

Vlastníkem a zakladatelem týmu Level 5 Motorsports je jistý Scott Tucker, který zbohatl na poskytování krátkodobých půjček s vysokým úročením. Tento muž přitom měl během svého podnikání několikrát problémy s americkou Federální obchodní komisí, několikrát dokonce musel kvůli podvodnému jednání platit i pokutu. Vždy si to mohl dovolit.

Čtěte také: Dobrodruzi vyrazili na expedici kolem světa. Jedou stařičkým žigulem

Jenže loni mu byla vyměřena pokuta, jakou už zaplatit nedokázal - 1,266 miliardy dolarů, tedy v přepočtu skoro 32 miliard korun. Tuckerovi tak musel být zabaven majetek.

A tím se dostáváme ke zmíněnému závodnímu týmu, který bude po částech rozprodán 11. května v aukci (odkaz najdete zde, na stránkách naleznete také řadu dalších fotografií).

Jde zejména o závodní speciály, kterých tým vlastnil 11. Na seznamu najdeme například dvě Ferrari 458 GTD, z nichž jedno ovládlo svou třídu při čtyřiadvacetihodinovce v Daytoně v roce 2014 - prodat by se mohlo v přepočtu za nějakých 7 milionů korun.

Nepřehlédněte: Bugatti Chiron pro americký trh má nevzhledné nárazníky. Kvůli legislativě

Ale jsou tu i další Ferrari, konkrétně závodní verze modelů 430 a 360, dál Porsche 911 Turbo 996 pro závody SCCA nebo tři "placky" od společnosti Lola a dva speciály Honda HPD ARX-03.

Kromě aut jsou ale k mání i další zajímavé věci, například dva převozní návěsy či servisní vybavení. Celkem je k dispozici 350 položek.

16.4.2017 Jan Zajíc
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×