Suzuki muselo na dva dny zavřít továrnu v Indii. Běhal po ní levhart

Neobvyklý důvod pro zastavení výroby muselo v Indii řešit Suzuki. V jednom ze závodů této automobilky nedošlo k technickému problému, ani třeba ke stávce, ale k ohrožení bezpečnost všech zaměstnanců. Na skoro dva dny se totiž do prostorů linky zatoulal levhart.

Levhart v prostorách továrny Maruti Suzuki.
Zdroj: youtube.com

Továrna produkující vozy v rámci partnerství japonského Suzuki a indického Maruti se nachází asi 39 kilometrů od hlavní města Nového Dillí. Minulé úterý ale byla co nejrychleji uzavřena a "zbavena" všech zaměstnanců poté, co si jeden z pracovníků všiml na bezpečnostní kameře zatoulaného levharta přímo v objektu továrny.

Samozřejmě se tak chtělo předejít zranění či přímo smrti některého ze zaměstnanců, kdyby na něj divoká šelma zaútočila.

Policie a specialisté na odchyt strávili hledáním zvířete celých 36 hodin, jelikož se levhart po většinu doby schovával na neznámém místě uvnitř továrny. Dokonce se přistoupilo na použití návnad v podobě syrového masa a živých koz nastrčených do prostorů objektu.

Nakonec však levhart opustil své místo a krátce poté byl zklidněn výstřelem z uspávací pušky. Šelma bude po veterinárním vyšetření puštěna zpátky do přírody.

Podobné případy střetu lidí a divokých zvířat nejsou v Indii ničím neobvyklým, jelikož se městské oblasti čím dál více rozšiřují do území dříve neobývané přírody. Dle průzkumů se odhaduje, že od dubna 2014 do května 2017 bylo v Indii zabito divokou zvěří na 1144 lidí. To vychází na jednu oběť denně.

Na druhou stranu se odhaduje, že průměrně je v tamní krajině zabit člověkem jeden divoký levhart denně. Počet divokým šelem se pohybuje okolo 12 až 14 tisíc na celou rozlohu Indie, kterou obývá kolem 1,3 miliardy lidí.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×