Stoletý muž si udělal radost novým autem. Lexus mu věnoval vlastní edici

Sto let je opravdu hodně požehnaný věk a pokud se člověk takového stáří vůbec dožije, zpravidla má úplně jiné problémy než nakupování nových aut. Přesto si ale držitel Řádu britského impéria Barry High dopřál zcela nový Lexus LS 600h L. A dostal dokonce vlastní speciální edici.

Barry High a jeho Lexus LS 600h L Centenary Celebration Edition.
Zdroj: Gloucestershire Live

Faktem je, že v dealerství Lexus Chaltenham není Barry High žádný nováček. Za posledních 16 let tu nakoupil nějakých 25 vozů, což z něj dělá loajálního a velmi váženého zákazníka.

Když si tedy ke svým stým narozeninám objednal špičkovou hybridní limuzínu LS 600h v prodloužené verzi L, rozhodlo se britské zastoupení Lexusu, že mu vůz za 100 000 liber, což je v přepočtu asi 3,2 milionu korun, trochu ozvláštní.

Čtěte také: Ford Mustang je nejprodávanější sportovní auto na světě. Vládne i v Česku

Vznikl proto zcela jedinečný Lexus Centenary Celebration Edition, oslavující Barryho sté narozeniny. Součástí jednokusové „edice" jsou speciální linky na karoserii, označení „100" na dveřích a samozřejmě i speciální plakety.

Zbytek vozu je v zásadě standardní. Pan High si objednal stříbrný lak, světlý krémový interiér a vzhledem k provedení tak i osmiválec o objemu pět litrů kombinovaný s elektromotorem.

Nepřehlédněte: Jaguar ukázal svůj nový kombík. XF Sportbrake se začne prodávat na podzim

Výsledný výkon činí 445 koní (327 kW) a zrychlení z nuly na sto probíhá za 6,1 sekundy.

Dealerství Lexusu předalo Barrymu a jeho řidiči speciální vůz patřičně speciální způsobem. Z nového Lexusu byla slavnostně sejmuta plachta, nechyběl přípitek šampaňským a samozřejmě ani popřání k významným kulatinám. Nutno uznat, že se Lexus chová ke svým stálým zákazníkům nadmíru pěkně.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×