Renault má lak na nehty, který opraví škrábance na autě. Feministkám to vadí

Vyhnout se škrábancům na karoserii je často nemožné, zvlášť pokud žijete ve velkém městě. Renault i proto představil řadu laků na nehty, který nejenže dodá nehtům barvu karoserie modelu Twingo, ale současně umí zakrýt odřené části vozu. Tímto krokem už samozřejmě výrobce dokázal naštvat zástupy feministek.

K novince Renault vypustil i reklamu.
Zdroj: youtube.com

Francouzská automobilka to přitom určitě nemyslela špatně. Jednoduše se rozhodla, že klasický korektor laku karoserie bude nyní prodávat také jako lak na nehty. Takhle mohou řidičky sladit barvu svých nehtů společně s autem a navíc, v případě potřeby, lakem opravit menší škrábance na svém autě.

Dokonce bychom se vsadili, že jde o víceméně standardní korektor laku, který Renault zabalil do hezčí lahvičky, aby stylově zaujmul zástupkyně něžného pohlaví.

Stále jde totiž o několik mililitrů autolaku v malinké nádobce se štětečkem. Přesně takto vypadají i korektory laku, které seženete v téměř každé prodejně autodílů, servisu nebo u samotné automobilky.

Cenově také nejde o kdovíjaký marketingový trik, tento „lak na nehty" přijde na v přepočtu přibližně 230 korun, tedy podobně jako běžný korektor.

Tady ovšem dochází ke kritice ze strany feministek, na kterou upozornila agentura Bloomberg. Feministky nazývají výrobek a nápad Renault za sexistický. Lahvičky laku totiž dostanete výhradně k malému Renaultu Twingo, tedy k ideálnímu autu pro ženy do města.

Podle kritiky tak má Renault poukazovat na to, že ženy neumí řídit, častěji auto odřou, více je zajímá jejich barevné sladění než řízení, a proto by se jim hodil korektor laku, který funguje i jako lak na nehty.

Lak na nehty od Renaultu zatím seženete pouze ve Francii. V nabídce je ve všech odstínech karoserie modelu Twingo.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×