Nejnechutnější nehoda, co jste viděli. Silnici zaplavili úhoři a sliz

Rychlostní silnice v americkém Oregonu "pocítila hněv" takzvaných pacifických sliznatek, když náklaďák převážející tyto živočichy naboural a svůj náklad vysypal všude po okolí. Silnice musela být na několik hodin uzavřena a hasiči měli plné ruce práce.

Náklad sliznatek napáchal opravdovou spoušť.
Zdroj: Oregon State Police

Náklaďák převážel více než 13 kontejnerů pacifických sliznatek, což jsou vodní živočichové tvarem připomínající úhoře. V USA se jim rovněž říká „slime eels“, prostě tedy „slizcí úhoři“.

Společně s nádržemi s vodou se jednalo o náklad o hmotnosti 3,5 tuny, který po nehodě, která se stal ve čtvrtek, doslova zaplavil celou silnici.

Řidič nákladního auta podle všeho na poslední chvíli dupnul na brzdu, když přehlédl rozestavený kus silnice a chtěl se mu vyhnout. Manévrem rozhoupaný vůz se následně převrátil, přičemž jeden z převážených kontejnerů spadl přímo na protijedoucí auto. Další dvě auta už se pak nestihla nehodě vyhnout a bourala také.

Naštěstí nebyl nikdo vážně zraněn. Náklad už však takové štěstí neměl, stovky umírajících sliznatek se tak válely po silnici, přičemž ještě vypouštěly pro ně specifický bílý sliz. Zásilka sliznatek dle informací směřovala do Koreje, kde jsou tito živočichové považování za delikatesu.

Hasiči měli s odklízením silnice plné ruce práce. Fotky a videa oregonských záchranných složek ukazují, že se jednalo o vskutku nezáviděníhodnou událost. Přestože se ale nehoda odehrála v poledne, už o půl čtvrté odpoledne byl tento tah znova průjezdný.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×