Ostrá Honda Civic Type R dostala k narozeninám rozkošnou sekačku

Teď popravdě nevíme, jestli si Honda dělá sama ze sebe legraci, nebo jestli návaznost na letitý vtip „Honda=sekačka“ nebyla zamýšlená. Tak či tak ale japonská automobilka představila speciální autonomní sekačku navrženou podle posledního Civicu Type R.

Sekačka Miimo v provedení Type-R.
Zdroj: Honda

Ta roztomilá bílá věc nese název Miimo, byla představená v roce 2013 a jedná se o samočinnou sekačku, která zcela sama poseká trávu, zatímco vy se o nic nestaráte. Původně anonymní bílou krabici si vzali do parády hoši z Hondy a vtiskli jí vskutku parádní vzezření inspirované Civicem Type R. Právě modelová řada ostrých modelů Type-R totiž slaví 25 let od prvního vozu.

Sekačka dostala imitaci přední i zadní masky, charakteristická světla, velké průduchy k chladiči a brzdám a další prvky. Nechybí štěrbina na kapotě, nápisy Type R na bocích, trojice výfuků vzadu a samozřejmě ani velké přítlačné křídlo věrně kopírující originál. To asi kdyby sekačka nabrala v rámci zahrady nějakou závratnou rychlost a potřebovala přítlak.

Sekačku lze ovládat jednak časovačem, jednak i rozmístěním čidel, která určí sekačce její pole působnosti. Jakmile narazí sekačka na neviditelnou „hranici“, odrazí se a jede jiným směrem. Jakmile má dost, dojede si na automatickou nabíječku a dobije svou li-ion baterii k dalšímu sekání.

Bezúdržbovost dokonce zašla tak daleko, že po Miimu není potřeba ani uklízet. Kousky trávy, které seká, jsou totiž tak malé, aby zapadly do trávníku a posloužily jako přirozené hnojivo.

Bohužel je Miimo v Type R provedení jen pouhým konceptem, takže ostrá Honda vám sama po zahradě jen tak jezdit nebude. Rozhodně by však stálo za zvážení vytvoření alespoň malé speciální edice.

Tisíce aut na internetu
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×