Slavný lyžař překonal zvláštní rekord. Byl nejrychleji tažen autem

V Guinnessově knize rekordů se najdou opravdu rozličné disciplíny. Jednou z těch vyloženě zvláštních je třeba maximální rychlost dosažená na lyžích při tažení autem. Až dosud činila hodnota tohoto rekordu 112,65 km/h, ovšem teď byla drtivě překonána.

Jaguar XF Sportbrake a lyžař Graham Bell.
Zdroj: Jaguar

Za novým rekordem stojí Jaguar, který se tímto způsobem rozhodl zviditelnit novinku XF Sportbrake. Britská značka proto vzala nový kombík ve verzi S AWD se šestiválcem o výkonu 380 koní a spolu s bývalým olympijským lyžařem Grahamem Bellem se vydala do arktického testovacího centra ve švédském Arjeplogu.

Na záď Jaguaru přibylo speciální tažné zařízení a za madlo na konci lana se chytil Bell na lyžích. Po několika testovacích pokusech bylo docela jasné, že se i přes teplotu -28 stupňů může uskutečnit ostrý pokus. Jaguar se tedy dal i s lyžařem do pohybu a dosáhl úctyhodné rychlosti 189,07 kilometrů v hodině.

Původní rekord byl tím pádem překonán o plných 76 km/h, certifikát Guinness World Records byl předán a nevypadá to, že by se někdo v dohledné době snažil rekord dále pokořovat. Ono jezdit v rychlostech kolem 200 km/h na lyžích za autem, to chce hodně velkou odvahu.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×