OBRAZEM: Jak by to vypadalo, kdyby známé automobilky vyráběly dodávky?

Přestože mnoho současných výrobců nabízí kromě osobních vozů rovněž i praktické dodávky, u řady automobilek si takové vozy snad ani nedovedeme představit. Jak by to ale vypadalo, kdyby i další značky skočily do kategorie dodávek či celkově užitkových vozů? Možná nějak takhle…

Bugatti. Dodávka od Bugatti je asi největší "fantasmagorie" z celého výběru. Na druhou stranu, praktický minivan s šestnáctiválcem a čtyřmi turby o výkonu přes 1000 koní by bylo skvělé rodinné auto.
Zdroj: Aksyonov Nikita/behance.net

Grafické ilustrace pocházejí od ruského designéra Nikity Aksyonova, který si zřejmě položil výše zmíněnou otázku a jal se vytvořit řadu smyšlených „užitkáčů“ od automobilek, které se výrobou těchto vozidel normálně nezabývají.

Máme zde klasické skříňové dodávky, ale také jejich verze pro přepravu lidí od značek jako Bugatti, Alfa Romeo, BMW, Porsche, Audi či Lexus. Překvapením je však rozměrný pick-up od škodovky, pracovní sklápěč od Mini nebo odtahový vůz od Fiatu.

Každý výtvor si navíc bere inspiraci v současném designovém směřování jednotlivých automobilek, takže v určitých případech nevypadají tak daleko od reality. Ale na druhou stranu, některé vozy vypadají naprosto praštěně. Ostatně se přesvědčte v galerii.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×