Nürburgring má nový rekord. Nejrychlejším produkčním autem je elektromobil Nio

Elektrický supersport z Číny již dříve na německém okruhu získal titul nejrychlejšího elektromobilu. To mu však zřejmě nestačilo a nyní prý úspěšně porazil i nejrychlejší čas ve třídě produkčních aut, které doteď vládlo Lamborghini.

Nio EP9.
Zdroj: Nio

Pokud si ale myslíte, že tento modrý a placatý elektromobil bojoval na okruhu o pouhé setiny, aby Lamborghini Huracán Performante s časem 6:52,01 porazil, mýlíte se.

Výsledný čas Nio EP9 je totiž 6:45,90, čímž je o skoro sedm vteřin rychlejší než Lamborghini a dokonce o čtyři vteřiny rychlejší než homologovaný speciál na značkách Radical SR8LM.

Čtěte také: VIDEO: Clarkson a spol. točí druhou řadu The Grand Tour. Zavítali do Chorvatska

Abychom čínský elektromobil uvedli do kontextu: Nio EP9 má díky čtyřem elektromotorům výkon 1341 koní (1000 kW), zrychlení z 0 na 100 km/h je schopné za 2,7 sekundy a maximální rychlost má udávaných 312 km/h.

Při rychlosti 230 km/h pak umí v zatáčce vyvinout přetížení až 2,53 G, a to hlavně díky adaptivnímu podvozku a propracované karoserii s aktivní aerodynamikou.

Čtěte také: Upravený Nissan Titan je dokonalé auto pro dobrodruhy. Má i stan na střeše

Rekord mezi produkčními auty nakonec může být pro někoho trochu sporný, jelikož čínská společnost NextEV, která Nio vyrábí, plánuje pouze malosériovou výrobu. Šest vozů již bylo vyrobeno a dalších deset čeká na zájemce.

Cenovka se pohybuje v přepočtu okolo 37 milionů korun.

V každém případě jde ale o supersport, který lze normálně přihlásit na silnici a nese tedy registrační značky. Mezi těmito auty je tak nyní definitivním králem na severní smyčce Nürburgringu.

Oficiální video z jízdy zatím nebylo zveřejněno.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×