Nepříliš chytrý zloděj chtěl utajit ukradené auto. Udělal to nejhůř, jak mohl

Že se kradou hlavně tuctová auta, kterých jezdí mraky, má svoje důvody. Zcizené unikátní auto totiž může poznat úplně každý. A nepomůže ani rychlý a ledabylý nástřik do jiné barvy.

Ukradená replika Fordu GT40.
Zdroj: Youtube/KCCI

Před pár dny, konkrétně 25. července, oznámil jeden z radních města Marshalltown v americkém státě Iowa, že se mu ztratila unikátní replika Fordu GT40 z roku 1966. Svítivě žlutý vůz byl poněkud nepřehlédnutelný a tak se rozjelo pátrání, které ovšem netrvalo dlouho.

Už za dva dny totiž policie na základě oznámení objevila repliku Fordu GT40, tentokrát však v odfláknuté černé barvě, jak se zvesela projíždí ulicemi téhož města.

Zloděj hrál pravděpodobně příliš Grand Theft Auto a tak si myslel, že jeden rychlý nástřik černým sprejem zbaví vůz, který byl dost možná jediný široko daleko, pozornosti ze strany policie. To se však nepovedlo a i přes hnusný nový lak byla replika majitele Steva Salaska velmi rychle rozpoznána.

Zloděj svou lakýrnickou práci odfláknul dokonce natolik, že místy z matně černého (či spíše šedého) laku prosvítala původní žlutá barva. Prostě velmi fušersky provedená krádež auta.

Asi jen málokoho překvapí, že souběžně s obviněním z krádeže auta a porušováním dopravních předpisů, bylo zloději přišito i nelegální držení drog. Chudák majitel si teď musí dát vůz zase do kupy, nicméně vzhledem ke kvalitě nového laku to vypadá, že jej bude stačit pořádně umýt.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×