Číňan roky šetřil drobné, aby si mohl koupit BMW. První splátku zaplatil mincemi

Taky příliš neřešíte ty nejdrobnější drobné, co vám zůstanou někde vespod v peněžence? To možná děláte chybu. Ne nadarmo se říká, že „halíře dělají talíře“ a budete-li drobáky schraňovat dostatečně dlouho, můžete si za ně koupit něco s opravdovou hodnotou. Třeba akontaci na zbrusu nové BMW.

Jen malá část z celkem 140 000 drobných mincí.
Jen malá část z celkem 140 000 drobných mincí.
Zdroj: Pearl Video

Přesně takový postup zvolil jistý čínský podnikatel, který dlouhé roky střádal mince o hodnotě 5 ťiao. To je půl jüanu a v přepočtu tedy asi 1 koruna a 60 haléřů.

Nakonec tento dobrodinec nashromáždil dostatek drobných k tomu, aby dal dohromady 70 000 jüanů (230 000 korun), což byla akontace na nové BMW v celkové hodnotě 400 000 jüanů (1 315 000 korun).

Když se vydal do dealerství akontaci zaplatit, muselo jít několik prodejců s ním k němu domů, aby společně odnesli dohromady přes 10 krabic drobáků. Celkem 140 000 mincí rozložených po zemi potom několik zaměstnanců dealerství počítalo dlouhé hodiny.

Asi netřeba zdůrazňovat, že tito nebozí zaměstnanci nebyli právě nadšení. Na druhou stranu drobné peníze jsou holt taky peníze.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×