Luxusní Hyundai versus veřejnost. Nový sedan lidé neznají, mají ho za Audi

Automobilka Genesis, jakožto luxusní značka korejského Hyundaie, vznikla relativně nedávno. I proto ji zatím mnoho lidí nezdá.

Kolik kolemjdoucích pozná Genesis?
Kolik kolemjdoucích pozná Genesis?
Zdroj: Youtube/Carbuzz

Ukazuje to i netradiční experiment redaktorů amerického magazínu CarBuzz. Ti v rámci testu sedanu Genesis G80 vzali lepicí pásku a velmi pečlivě přelepili veškeré znaky a nápisy, které dávají najevo identitu auta.

Pod modrou páskou tak zmizel přední i zadní znak, pokličky kol, veškerá označení oken, znak na volantu, ale i lišty prahů, viditelné při otevření dveří.

Potom byl Genesis postaven u chodníku na rušné ulici a redaktoři nadšeně zvali kolemjdoucí, aby si auto prohlédli a hádali, o jakou značku se to vlastně jedná.

Čtěte také: Nová Kia Stinger v Evropě dostane i diesel. A co další verze?

Výsledky byly rozličné. Zaznělo Subaru, Acura (luxusní značka Hondy), Buick, Cadillac, Chrysler… Paradoxně nejčastěji však hádající tipovali, že se jedná o Audi.

Genesis se líbil snad úplně všem, ovšem nikdo nebyl schopen s jistotou říct, o jakou značku nebo model se jedná.

Teprve jedna paní ve středních letech si vzpomněla na Hyundai a od něj už jí redaktoři navedli ke staršímu modelu Genesis, který odstartoval celou samostatnou značku. Tak či tak to vypadá, že marketingové oddělení Genesisu bude muset na image značky ještě trochu zapracovat.

DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×