Kolik stojí provoz Bugatti Veyron? Z nákladů si sednete na zadek

Mladík Carl Hartley sice nedostatkem peněz rozhodně netrpí, nicméně když vypráví o nákladech na provoz svého Bugatti Veyron, stejně vypadá trochu zaskočeně. Hartley si vůz zakoupil ve Vídni a nechá nás nahlédnout do úskalí vlastnictví úžasného hypersportu o výkonu 1001 koní (736 kW).

Bugatti Veyron.
Zdroj: Youtube / TheSUPERCARDRIVER

Pochopitelně, že každý majitel exkluzivního auta musí být připraven na vysoké servisní náklady, nicméně náklady spojené s Veyronem jsou tak trochu z jiné dimenze. Carl koupil auto od prvního majitele s tím, že bude třeba vyměnit pneumatiky.

Gumy skoro za milion

Na ty aktuální pneumatiky bylo najeto jen 4000 kilometrů. Vzorek jako nový a pravděpodobně nikoho by nenapadlo, že se musí gumy vyměnit, přesto je to ale nutnost. Speciální pneumatiky pro Veyron o šíři 365 mm dodává Michelin a ještě než je majitele Veyronů sjedou, zpravidla vyprší jejich životnost, omezená na pět let. Holt při možných rychlostech nad 400 km/h chcete mít pneumatiky v bezvadném stavu a s těmi vlastnostmi, které mají mít.

Sada pneumatik vyšla Carla na 32 tisíc britských liber, což je v přepočtu 954 tisíc korun. To zabolí.

Další nemalou částkou je pojištění. Samozřejmě, že nelze srovnávat pojištění v Česku a v Británii, nicméně ani u nás nebude komplexní pojištění Veyronu nijak levnou záležitostí. Carl si přesnou částku nechal pro sebe, nicméně i jeho mladý věk může za to, že roční pojistka dělá cenu pěkného nového auta.

A co dál?

Co už ve videu nezaznělo, to je cena mnoha dalších servisů. Tak například, pokud se pneumatiky mění počtvrté, dávají se rovnou i nová kola, protože pneumatiky jsou na ráfek přilepeny. Zde se bavíme o částce přesahující 2,5 milionu korun.

Úplně běžná výměna oleje? Při ní je motor Veyronu prakticky celý rozebrán, dopodrobna zkontrolován a servis si za tento úkon, který by se měl dělat každý rok, naúčtuje 460 tisíc korun.

Takže jaký závěr plyne z nákladů spojených s Veyronem? Pokud si chcete koupit Veyrona a musíte se ptát na pořizovací cenu, potom na něj nemáte. Jen vlastnictví takového auta totiž stojí tolik peněz, že vám samotná cena musí být vlastně naprosto lhostejná.

Tisíce aut na internetu
DRŽTE S NÁMI TEMPO PŘIHLASTE SE ×